ATP w Pekinie: Kubot za burtą

2010-10-05

Łukasz Kubot przegrał w pierwszej rundzie turnieju ATP Tour w Pekinie. Polak odpadł po porażce z Hiszpanem Nicolasem Almagro 5:7, 2:6. Pula nagród w tej imprezie wynosi 2,1 mln dolarów.

Polski tenisista walkę z Hiszpanem nawiązał tylko w pierwszym secie, który trwał ponad godzinę. W drugiej odsłonie klasę pokazał Almagro, tracąc tylko dwa gemy. Pokonanie polaka w dwóch setach zajęło mu nieco ponad godzinę i trzydzieści minut.

Było to już trzeci pojedynek obu panów. Wszystkie spotkania jak na razie wygrał Hiszpan. W światowym rankingu Kubot zajmuje 64. miejsce, natomiast jego rywal jest szesnasty. Polaka zobaczymy jeszcze w tym turnieju w deblu. Zagra on w parze z Austriakiem Oliverem Marachem. Ich pierwszymi rywalami będzie chińska para Mao-Xin Gong i Zhe Li.