ATP w Szanghaju: Kubot w półfinale!

2010-10-15

Polak Łukasz Kubot w parze z Austriakiem Oliverem Marachem wywalczyli awans do półfinału turnieju ATP w Szanghaju. W ćwierćfinale pokonali oni Mahesha Bhupathiego z Indii i Białorusina Maksima Mirnyja 6:4, 3:6, 10-6.

Prawdziwe męczarnie towarzyszyły polsko-austriackiemu deblowi w walce o ten półfinał. Co prawda pierwszy set, trwający zaledwie trzydzieści osiem minut padł ich łupem, ale później było już coraz trudniej. Drugi przegrali do trzech, a w super tie-breaku lepiej panowali na nerwami, dzięki czemu odnieśli upragnione zwycięstwo.

Teraz w meczu półfinałowym rywalami Kubota i Maracha pary mogą być na przykład Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski (6.), którzy na razie muszą przebrnąć przez ćwierćfinał. Może się również okazać, że czeka nas prawdziwie Polski finał. To wszystko są jednak tylko spekulacje i trzeba poczekać na wyniki poszczególnych spotkań. Odpowiedzi na te pytania poznamy wieczorem.