Adriana Przybył wicemistrzynią świata!

2010-08-23

Adriana Przybył z klubu WKS Zegrze wywalczyła srebrny medal w Formule 4S w rozgrywanych w dniach 20-22 sierpnia w węgierskiej miejscowości Dunaújváros motorowodnych mistrzostwach świata.

Adriana zaczęła spokojnie - w pierwszym biegu była piąta, w drugim poprawiła się o jedną pozycję, w kolejnym była już druga, by ostatni zakończyć jako zwyciężczyni. To w ostatecznym rozrachunku dało jej 869 pkt. i srebrny medal MŚ.

Mistrzem globu został Szwed Daniel Sparring, który uzyskał 1100 pkt., zaś najniższy stopień podium przypadł Niemcowi Alexandrowi Schellarowi, który zgromadził 675 pkt.

Tuż za podium uplasował się kolejny nasz zawodnik, reprezentujący barwy szczecińskiego klubu „Ślizg"- Adrian Maniewski, który w czterech biegach zgromadził 596 pkt.

Siostra Ady - Daria Przybył niestety nie zaliczy tych zawodów do udanych. Nie do końca spasowany sprzęt i kłopoty ze śrubą spowodowały, że mistrzostwa świata zakończyła na 10. miejscu, uzyskując zaledwie 151 pkt.

- Jestem bardzo szczęśliwy z tego srebrnego krążka. Ada płynęła wyśmienicie, pokazała prawdziwy kunszt motorowodniaka i z biegu na bieg płynęła szybciej i precyzyjniej. Szkoda, że ani Darii, ani Adrianowi nie udało się wywalczyć medalu, ale w tej dość trudnej klasie srebrny medal i jedyna dziewczyna na podium to duży sukces - skomentował niezwykle szczęśliwy Józef Przybył, kierownik polskiej ekipy, a prywatnie dziadek Ady i Darii.