Agnieszka Radwańska w ćwierćfinale!

2013-01-20

Polska tenisistka pewnie pokonała Serbkę Anę Ivanović 6:2, 6:4 i awansowała do ćwierćfinału Australian Open.

Agnieszka Radwańska w całym spotkaniu zaprezentowała równą formę w przeciwieństwie do Serbki, która zaczęła nerwowo i popełniła dużo niewymuszonych błędów. Serwis Radwańskiej działał bez zarzutu (zdobyła nawet siedem asów), więc Ivanović nie była w stanie przełamać podania Polki.

Była liderka światowego rankingu WTA pokazała się z lepszej strony w drugim secie. Zaczęła grać agresywniej, więcej ryzykować na korcie, zaliczyła sporo kończących uderzeń, co spowodowało, że pojawiły się szanse na przełamanie serwisu Polki. Na szczęście dla Radwańskiej bilans popełnianych przez Serbkę błędów pozostał na tym samym poziomie, więc krakowianka wyszła z meczu obronną ręką.

W ćwierćfinale Radwańska zagra z Na Li. Chinka w 1/8 finału pokonała Niemkę Julię Goerges 7:6 (8-6), 6:1. Jeśli spotkanie zakończy się dla Polki pomyślnie, w półfinale na pewno zmierzy się z Rosjanką. Będzie to albo Maria Szarapowa, albo Jekaterina Makarowa. Szarapowa z łatwościa pokonała Kirsten Flipkens z Belgii 6:1, 6:0, a Makarowa sprawiła niespodziankę wyrzucając z turnieju rozstawioną z numerem 5. Angelikę Kerber. Niemka z polskimi korzeniami przegrała wynikiem 5:7, 4:6.

W singlu męskim prawdziwy thriller zafundowali kibicom Stanislas Wawrinka i Novak Djoković. Po pięciu zaciętych i wyrównanych setach zwycięzcą okazał się obecny lider ATP. Serb rozpoczał mecz bardzo słabo. Popełnił dużo błędów i zdołał ugrać tylko jednego gema w pierwszym secie, trwającym zaledwie 25 minut. W kolejnym secie nie popełniał już tylu błędów - to Szwajcar zaczął się mylić, ale mimo to gra była bardzo wyrównana. Dopiero pod koniec Serb zdołał przełamać serwis Wawrinki. W secie trzecim ponownie lepszym okazał się Djoković. W kolejnym secie lider światowego rankingu ATP był bliski zwycięstwa w całym meczu, lecz to Szwjcar wygrał tie-breaka. Piąty set był niezwykle zacięty. Tenisiści grali go bardzo długo - ponad 90 minut. Do rozstrzygnięcia potrzebowali aż 22 gemów. Ostateczny wynik spotkania to 1:6, 7:5, 6:4, 6:7 (5-7), 12:10.

W pozostałych spotkaniach Tomas Berdych po niezwykle emocjonującym tie-breaku trzeciego seta pokonał Kevina Andersona z RPA 6:3, 6:2, 7:6 (15-13). Hiszpan David Ferrer z łatwością wygrał z Japończykiem Kei Nishikori 6:2, 6:1, 6:4, a Janko Tipsarević skreczował przy wyniku 2:6, 1:5, dzięki czemu pogromca Jerzego Janowicza - Hiszpan Nicolas Almagro awansował do ćwierćfinału.