Agnieszka Radwańska w półfinale Wimbledonu

2013-07-03

Polka pokonała w ćwierćfinale Chinkę Na Li i awansowała do półfinału imprezy. Wymienia się ją jako główną faworytkę do zwycięstwa całego turnieju.

Tegoroczna edycja Wimbledonu jest obfita w sensacje i niespodzianki. Pogrom najlepszych zaczął się już od pierwszej rundy, gdy z turnieju odpadł Rafael Nadal. Nie był to wcale jednorazowy "atak" na faworytów. W kolejnej fazie przegrali Roger Federer i Maria Szarapowa, a z powodu kontuzji wycofała się Wiktoria Azarenka. Drabinka powoli otwierała się przed polskimi tenisistami. W 1/8 odpadła największa rywalka Agnieszki Radwańskiej liderka światowego rankingu WTA Serena Williams, czym dała Polce zielone światło w drodze do finału. Dodatkowo do 1/4 doszli Łukasz Kubot i Jerzy Janowicz, co oznacza, że będziemy świadkami pierwszego polskiego ćwiećfinału w historii Wimbledonu.

Radwańska w 1/4 finału zmierzyła się z Na Li. Na tym etapie turnieju były to zawodniczki najwyżej rozstawione. Mecz był zacięty i do rozstrzygnięcia tenisistki potrzebowały trzech setów. W pierwszym secie doszło do tie-breaka, w którym Chinka prowadziła już 5:3, jednak w samej końcówce zaczęła w prosty sposób tracić punkty, czym umożliwiła Polce wygranie pierszej partii. Następną Na Li zaczęła słabo. Przegrywała 1:3, ale dogoniła Agnieszkę, dwukrotnie przełamując jej serwis i wygrała set 6:4. W secie ostatnim Radwańska nie dała przeciwniczce żadnych szans. Pewnie wygrała, oddając rywalce tylko dwa gemy. Mecz zakończył się wynikiem 7:6 (7:5), 4:6, 6:2.

W półfinale Polka zagra z pogromczynią Sereny Williams Niemką Sabine Lisicki. W drugim pojedynku zmierzą się Francuska Marion Bartoli i Belgijka Kirsten Flipkens.

Świetną postawę polskich tenisistów docenił Prezydent Polski Bronisław Komorowski i całą trójkę zaprosił na spotkanie, które odbędzie się w poniedziałek w Belwederze.