Czesi pokonali Greków po nudnym meczu

2012-06-09

Czesi załatwili sprawę zwycięstwa nad Grecją w ciągu pierwszych sześciu minut spotkania, zdobywając dwa gole. Wygrana dała im drugie miejsce w grupie A.

To był zdecydowanie najmniej ciekawy mecz spośród wszystkich do tej pory rozegranych na EURO 2012. Czesi zaskoczyli Greków, którzy nie zdążyli nawet porządnie kopnąć piłki, a już przegrywali 2:0. Skuteczne ciosy wyprowadzili Petr Jiracek w 3. minucie oraz Vaclav Pilar trzy minuty później. Dalszy obraz meczu nie różnił się zbytnio od przedmeczowych zapowiedzi -  Czechom nie zależało już na zdobyciu kolejnych bramek, a Grecy nie byli w stanie poważniej zagrozić bramce strzezonej przez Petra Cecha. Bramkarz Chelsea Londyn sam musiał pomóc w tym przeciwnikom - jego fatalna interwencja w 53. minucie umożliwiła Theofanisowi Gekasowi celny strzał do pustej bramki. Na więcej tego dnia obu drużyn jednak nie było już stać.

GRECJA - CZECHY 1:2 (0:2)

0:1 - Petr Jiracek (3.), 0:2 - Vaclav Pilar (6.), 1:2 - Theofanis Gekas (53.)

GRECJA: 1. Kostas Chalkias (23. 13. Michalis Sifakis) - 5. Kyriakos Papadopoulos Ż, 15. Vassilis Torosidis Ż, 20. Jose Holebas, 21. Kostas Katsouranis - 2. Ioannis Maniatis, 10. Giorgos Karagounis, 16. Georgios Fotakis (46. 17. Theofanis Gekas) - 7. Georgios Samaras, 14. Dimitris Salpingidis Ż, 22. Kostas Fortounis (71. 11. Kostas Mitroglou).

CZECHY: 1. Petr Cech - 2. Theodor Gebre Selassie, 3. Michal Kadlec, 6. Tomas Sivok, 8. David Limbersky - 10. Tomas Rosicky Ż (46. 18. Daniel Kolar Ż)(90. 12. Frantisek Rajtoral), 13. Jaroslav Plasil, 14. Vaclav Pilar, 17. Tomas Hubschman, 19. Petr Jiracek Ż - 15. Milan Baros (64. 20. Tomas Pekhart).

Gracz meczu: Vaclav Pilar (Czechy)

Sędzia: Stephane Lannoy (Francja)

Widzów: 41 105