F1: Hamilton mistrzem, Kubica poza podium

2008-11-03

Dramatyczny przebieg miał ostatni w tym sezonie wyścig Formuły 1. Na torze w Interlagos tytuł mistrzowski zapewnił sobie Lewis Hamilton. Robert Kubica nie utrzymał niestety miejsca na "pudle".

Polak ukończył rywalizację na 11. pozycji, co przy 3. lokacie Kimiego Raikkonena pozbawiło go podium. Kubica i Fin mają w klasyfikacji generalnej tyle samo punktów, ale ustępujący mistrz świata wygrał więcej wyścigów i to on może cieszyć się z brązu. Wielka szkoda, bo naszemu kierowcy zabrakło naprawdę niewiele.

Najważniejsza walka rozegrała się jednak o mistrzowski tytuł. Felipe Massa mijając metę na 1. mioejscu był mistrzem i już zaczynał się cieszyć. Wtedy Lewis Hamilton jechał a 6. pozycji, co oznaczało triumf Brazylijczyka. Hamiltonowi udało się na ostatniej prostej wyprzedzić Tomo Glocka i to ostatecznie on został najmłodszym w historii mistrzem świata F1.