F1: Schumacher zwycięzcą GP Francji

2006-07-16
Niemiec Michael Schumacher wygrał Grand Prix Francji, 11-stą eliminację tegorocznego cyklu wyścigów formuły 1. Kierowca Ferrari jako pierwszy pokonał 70 okrążeń na torze Magny-Cours, wyprzedzając aktualnego mistrza świata Hiszpana Fernando Alonso (10,1 sek. straty) i klubowego kolegę z Ferrari Felipe Massę (22,5 sek).

Schumacher wykorzystał zdobyte w sobotę pierwsze pole startowe. Obok niego, z pierwszej linii zaczynał wyścig także Massa. Alonso był tuż za nimi. Hiszpan już w trakcie pierwszego okrążenia wściekle atakował Massę, lecz ten nie dał się wyprzedzić. Uległ dopiero pod koniec wyścigu, zjeżdżając po raz trzeci do boksu (w przeciwieństwie do Ferrari zespół Renault pojechał na dwa boksy). Przez cały wyścig niezagrożona była pozycja prowadzącego Schumachera.

Na francuskim torze duże zainteresowanie budziły samochody zespołu Roberta Kubicy, BMW-Sauber. Niemiecka stajnia wprowadziła do konstrukcji swoich bolidów nowe pionowe skrzydła z przodu pojazdu (zdjęcie obok). Ta nowinka techniczna nie wpłynęła jednak znacząco na wyniki BMW, które zdobyło w niedzielę tylko jeden punkt dzięki 8. miejscu Nicka Heidfelda.

W klasyfikacji generalnej konstruktorów Ferrari cały czas zbliża się do Renault. W klasyfikacji kierowców prowadzenie Alonso nad Schumacherem zmniejszyło się o 2 punkty, ale na 7 wyścigów pozostałych do końca sezonu 17 "oczek" różnicy stawia Hiszpana w roli zdecydowanego faworyta do ponownego zdobycia tytułu mistrza.