Finisz z fajerwerkami

2011-06-20

W rozegranym w sobotę 18 czerwca meczu dziewiątej kolejki Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego I (PLFA I)  Warsaw Eagles pokonali Bielawa Owls 68:6. Już wcześniej Orły zapewniły sobie awans do play-off. Mimo porażki Sowy zakończyły bardzo udany, debiutancki sezon w PLFA I z trzema zwycięstwami.

Już to, że bielawianie dotarli do Warszawy w bardzo nielicznym, przetrzebionym kontuzjami składzie zapowiadało bardzo jednostronny mecz. Od pierwszego gwizdka świetnie spisywała się ofensywa Orłów. Pierwsze punkty zdobył głodny gry, powracający po kontuzji, running back Matt Wichliński. Po raptem pięciu minutach meczu warszawianie prowadzili 14:0. Krótkie podanie, występującego tym razem na pozycji rozgrywającego, Tyrone’a Landruma efektownym biegiem na przyłożenie ukoronował Jeremy Dixon. Kilka chwil później duet Amerykanów popisał się najładniejszą akcją podaniową tego dnia. Po tym jak pięćdziesięciojardową bombę Landruma złapał Dixon trener warszawian Phillip Dillon wpuścił na boisko zmienników.

Jeszcze przed przerwą Orły zdobyły kolejne 6 przyłożeń. W obronie punktował Michael Logan Smyth a w ataku ponownie Wichliński i Dixon. Do przedostatniej, w pierwszej połowie, akcji punktowej Eagles doszło po tym jak Owls zagapili się przy odkopnięciu. Bielawianom wydawało się, że po krótkim odkopnięciu żadne z warszawian nie podniesie piłki. Stało się inaczej – przytomnie zachował się Dixon, którego wzrokiem do własnego pola punktowego odprowadzili zdezorientowani goście.

W drugiej kwarcie Eagles zdobyli także trzy przyłożenia po akcjach biegowych. Umiejętnościami gry na pozycji running backa popisali się Jakub Juszczak, Kamil Krekora i Adrian Feliński. Do przerwy warszawianie nokautowali Sowy 61:0.

Niespodziewanie, trzecia kwarta należała do gości z województwa dolnośląskiego. Drugą kuriozalną w tym meczu sytuację wykorzystał bielawianin Kamil Nowak. Po tym jak piłka po nieudanym podaniu do tylu w wykonaniu Orłów upadła na murawę, Nowak przytomnie podniósł ją i po ładnym sprincie, przy biernej asyście zdezorientowanych warszawian, wniósł w pole punktowe.

W ostatniej części gdy jedyną akcję punktową wykonali ponownie gospodarze. Doświadczony Jakub Zduń złapał podanie trzeciego rozgrywającego Richarda Mbewe. Dla Mbewe było to pierwsze podanie na touchdown w szeregach Eagles.

- Dzisiejszy mecz to kolejny krok w promocji naszej dyscypliny w Warszawie. Myślę, że kibice, którzy pojawili się dziś na nim nie żałują tego. Mimo tego, że spotkanie było bardzo jednostronne to kibice zagrzewali nas tak gorąco, że można żałować, że ten futbolowy wieczór już się skończył – powiedział po meczu Roman Iwański, prezes Warsaw Eagles.

Sobotni mecz, który rozpoczął się o 19:00, rozgrywany był przy sztucznym oświetleniu. Fantastycznie dopingująca warszawian i znakomicie bawiąca się widownia została wynagrodzona efektownym pokazem sztucznych ogni, który nie tylko zakończył mecz, ale także pierwszoligowy sezon futbolowy w Warszawie.

Zarząd Warsaw Eagles nie pozostał dłużny, przygotowując dla swoich kibiców nie lada gratkę. Klub organizuje autokar, bądź autokary, jeśli będzie duże zainteresowanie, dla kibiców, którzy zechcą wesprzeć swoją drużynę dopingiem podczas półfinału we Wrocławiu. Przejazd zostanie ufundowany z klubowej kasy.

Po dwutygodniowej przerwie Eagles zagrają we Wrocławiu w półfinale PLFA I. 3 lipca, rywalem Orłów będzie aktualny mistrz PLFA, drużyna Devils Wrocław. Dla Sów był to ostatni mecz w tym sezonie.

Warsaw Eagles – Bielawa Owls 68:6 (35:0, 26:0, 0:6, 7:0)

I kwarta

7:0 przyłożenie Matta Wichlińskiego po 8-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Marcin Łojewski)

14:0 przyłożenie Jeremy’ego Dixona po 55-jardowej akcji po podaniu Tyrone’a Landruma (podwyższenie za jeden punkt Marcin Łojewski)

28:0 przyłożenia Michaela Logana Smytha po 40-jardowej akcji powrotnej po odzyskaniu piłki zgubionej przez Owls (podwyższenie za jeden punkt Marcin Łojewski)

II kwarta
42:0 przyłożenie Jakuba Juszczaka po 41-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Marcin Łojewski)

49:0 przyłożenie Kamila Krekory po 11-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Marcin Łojewski)

55:0 przyłożenie Jeremy’ego Dixona po 43-jardowej akcji powrotnej po odkopnięciu (punt)

61:0 przyłożenie Adriana Felińskiego po 2-jardowej akcji biegowej

III kwarta
61:6 przyłożenie Kamila Nowaka po 50-jardowej akcji powrotnej po zgubieniu piłki przez Eagles

IV kwarta
68:6 przyłożenie Jakuba Zdunia po 12-jardowym podaniu Richarda Mbewe (podwyższenie za jeden punkt Marcin Łojewski)