Francja uciszyła gospodarzy. Mecz z piorunami

2012-06-09

Francuzi pokonali w Doniecku Ukrainę 2:0 i wysforowali się na prowadzenie w grupie D. Mecz zapamiętamy z powodu gigantycznej ulewy, która przeszła nad stadionem.

Piłkarze obu reprezentacji grali w rzęsistym deszczu jedynie przez 4 minuty, gdy nad Donbas Areną odezwały się pioruny. Ze względów bezpieczeństwa holenderski sędzia Bjorn Kuipers wysłał Francuzów i Ukraińców do szatni w oczekiwaniu na zmianę pogody. Mecz wznowiono dopiero po godzinie. W pierwszej, wyrównanej połowie oba zespoły miały swoje szanse - jednak zarówno Jeremy Menez, jak i Andrij Szewczeno nie wykorzystali dogodnych sytuacji do zdobycia prowadzenia dla swoich zespołów. Na bramki musieliśmy czekać do drugiej odsłony meczu.

W 53. minucie doskonałe podanie Karima Benzemy wykorzystał Menez, strzelając tym samym swoją pierwszą bramkę w reprezentacyjnej karierze. Francja poszła za ciosem i trzy minuty później było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Yohan Cabaye (także pierwszy gol w kadrze). Les Bleus rządzili na boisku i mogli podwyższyć wynik meczu, ale strzał Cabaye'a wylądował na słupku.

UKRAINA - FRANCJA 0:2 (0:0)

0:1 - Jeremy Menez (53.), 0:2 - Yohan Cabaye (56.)

UKRAINA: 12. Andrij Piatow - 2. Jewhen Selin Ż, 3. Jewhen Chaczeridi, 9. Ołeh Husiew, 17. Taras Mychałyk - 4. Anatolij Tymoszczuk Ż, 10. Andrij Woronin (46. 22. Marko Dević), 11. Andrij Jarmołenko (68. 8. Ołeksandr Alijew), 18. Serhij Nazarenko (60. 15. Artem Miłewski), 19. Jewhen Konoplanka - 7. Andrij Szewczenko.

FRANCJA: 1. Hugo Lloris - 2. Mathieu Debuchy Ż, 4. Adil Rami, 5. Philippe Mexes Ż, 22. Gael Clichy - 6. Yohan Cabaye (68. 17. Yann M'Vila), 7. Franck Ribery, 11. Samir Nasri, 14. Jeremy Menez Ż (73. 19. Marvin Martin), 18. Alou Diarra - 10. Karim Benzema (76. 9. Olivier Giroud).

Gracz meczu: Franck Ribery (Francja)

Sędzia: Bjorn Kuipers (Holandia)

Widzów: 48 000