G±sienica-Daniel i Król najlepszymi Polakami

2013-12-11

W dniach 7-8 grudnia w miejscowo¶ci Hochfugen (Austria) odbyły się dwie pierwsze edycje Pucharu Europy w sezonie 2013/14. W sobotę i w niedzielę rozegrano gigant równoległy.

Do Igrzysk Olimpijskich zostało już kilka tygodni i wszyscy zawodnicy szukaj± możliwo¶ci skonfrontowania się z reszt± ¶wiata. Harmonogram Pucharu ¦wiata nie pokrywa się z terminami Pucharu Europy, w zwi±zku z czym przez cały sezon możemy się spodziewać  ¶wiatowego poziomu w europejskich zawodach. Tek też było w miniony weekend gdzie na starcie stanęło prawie 60 zawodniczek i prawie 90 zawodników. Były zarówno kadry Narodowe Pucharu Europy jak i Pucharu ¦wiata.

Od startu do mety dzieliło zawodników ponad 20 bramek i w pierwszym dniu w ¶ród kobiet najwyższe miejsce na podium zajęła Ekaterina TUDEGESHEVA przed Selin± JOERG i Nathalie DESMARES. W ¶ród panów złoto zdobył Michael LAMBERT, srebro Alexander BERGMANN, br±z Aaron MARCH.

Reprezentanci Polski zajęli następuj±ce lokaty, panie: Aleksandra KRÓL- 8, Karolina SZTOKFISZ- 24, Katarzyna BACHULSKA- 47, Weronika BIELA- 55, oraz panowie: Andrzej GˇSIENICA-DANIEL- 23, Oskar BOM- 51, Tomasz KOWALCZYK- 55, Jędrzej DERDA- 66, Michał Nowaczyk- 68, Maciej GUZIAK- 80, Łukasz KACZOR- 85.

W drugim dniu zawodów w kobietach zwyciężyła: Anke KARSTENS przed In± MESCHIK i Ekaterin± KHATOMCHENKOVA. Najlepszym w ¶ród panów okazał się ponownie Michael LAMBERT wygrywaj±c ze Stanislavem DETKOV i Alexandrem PAYER.

Z reprezentacji Polski najlepiej spisał się Andrzej GˇSIENICA-DANIEL, zajmuj±c 20 lokatę. Tomasz KOWALCZYK zaj±ł 56, Oskar KWIATKOWSKI- 62, Jędrzej DERDA 69, Michał NOWACZYK 74, Maciej GUZIAK 77, Filip KRÓLIKOWSKI 81, Oskar BOM został zdyskwalifikowany a Łukasz KACZOR nie ukończył przejazdu.

Aleksandra KRÓL była 25, Karolina SZTOKFISZ 32, Weronika BIELA 34, Katarzyna BACHULSKA 47.

Już w najbliższy pi±tek i sobotę Andrzej GˇSIENICA-DANIEL, Oskar KWIATKOWSKI, Karolina SZTOKFISZ, Weronika BIELA (wszyscy członkowie klubu AZS ZAKOPANE oraz grupy snowboardowej ALPINE SNOWBOARD TEAM) i Aleksandra Król (f2 davidek) wezm± udział w pierwszej edycji Pucharu ¦wiata we włoskiej Carezzie. Podczas tych zawodów zawodnicy powalcz± o kwalifikację Olimpijsk± do SOCHI w lutym 2014r.

Wszystkim gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze wyniki.