Legia nie dała rady Rosenborgowi (WIDEO)

2012-08-31

W fazie grupowej Ligi Europejskiej nie będziemy mieć żadnej drużyny. Legia przegrała na wyjeździe z Rosenborgiem 1:2 i odpadła z rozgrywek.

Zdobywcy Pucharu Polski byli jedyną nadzieją na występy polskiej ekipy na dalsze występy w europejskich pucharach, ale remis 1:1 w pierwszym meczu u siebie nie napawał do optymizmu. W Norwegii natomiast Legia zmarnowała swoje szanse. Do przerwy piłkarze Jana Urbana prowadzili po bramce Danijela Ljuboji. Serbski napastnik był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem Wojskowych, ale do jego poziomu nie dostosowali się obrońcy Legii, którzy zaspali w kluczowych momentach spotkania. Na 20 minut przed końcem wyrównał Reginiussen, a na trzy minuty przed końcem spadł decydujący cios w postaci bramki Dikseruda. Próby legionistów nie przyniosły powodzenia - najbliżej szczęścia byli Ljuboja, który trafił w poprzeczkę oraz Marek Saganowski, którego uderzenie minimalnie minęło słupek.

Rosenborg Trondheim – Legia Warszawa 2:1 (0:1)

Bramki: Reginiussen 69, Diskerud 87 – Ljuboja 36

Rosenborg: Orlund – Hoiland, Reginiussen, Ronning, Dorsin –Dockal, Svennson, Diskerud (90. Iversen), Fredhiem Holm, Elyounoussi – Prica.

Legia: Kuciak – Rzeźniczak, Żewłakow, Astiz, Wawrzyniak – Łukasik (87. Furman) – Radović (68. Żyro), Gol, Ljuboja, Kosecki (90. Salinas) – Saganowski.