Liga Mistrzów na żywo!

2013-02-13

PSG i Juventus bliżej awansu do kolejnej rundy. Dzisiaj następne mecze 1/8 finału.

Na Estadio Mestalla Paris Saint Germain pokonało Valencię 2:1. Hiszpanie gola kontaktowego zdobyli już w samej końcówce spotkania. W rewanżu Francuzi zagrają w osłabieniu, gdyż czerwoną kartkę za brutalny faul otrzymał Zlatan Ibrahimović. Paryżanie na prowadzenie wyszli już w 10. minucie meczu po golu Ezequiela Lavezziego. Jeszcze przed przerwą wynik na 2:0 podwyższył Javier Pastore. Jedynego gola dla Valencii zdobył Adil Rami.

W drugim pojedynku mistrz Włoch nie dał szans Celtikowi Glasgow. Nawet własne boisko i doping publiczności nie pomogły Szkotom. Już od 3. minuty Alessandro Matri wyprowadził Juventus na prowadzenie. W drugiej połowie wynik ustalili Claudio Marchisio i Mirko Vucinić.

W dzisiejszych meczach hit 1/8 finału, czyli pojedynek Realu Madryt z Manchesterem United. Najczęściej mówi się o starciu trenerów. Dużo plotek głosi, że Jose Mourinho może być w przyszłości następcą sir Alexa Fergusona. Rywalizacja między tymi klubami będzie też okazją dla Cristiano Ronaldo, by spotkać się z dawnymi kolegami z Anglii.

W drugim meczu Borussia Dortmund z Polakami w składzie pojedzie do Doniecka. Niemiecki klub jest faworytem, ale na pewno Szachtar nie odda im zwycięstwa łatwo.