Łukasz Fabiański zagrał pierwszy mecz w Arsenalu

2007-07-16

Łukasz Fabiański zaliczył pierwszy mecz w barwach Arsenalu Londyn. Polak debiutował w barwach "Kanonierów" w meczu sparingowym z klubem angielskiej League Two, FC Barnet. Arsenal wygrał 2:0.

Fabiański wszedł na boisko w drugiej połowie spotkania. Między słupkami bramki Arsenalu zast±pił Hiszpana Manuela Almunię. Polakowi udało się zachować czyste konto. Od 66. minuty był kapitanem zespołu - opaskę kapitańsk± przekazał mu schodz±cy z boiska Kolo Toure.

Fabiański przeszedł do Arsenalu w maju br. "Kanonierzy" zapłacili za niego 3 miliony euro.

Łukasz Fabiański ma 22 lata. Karierę piłkarsk± rozpoczynał w Polonii Słubice. Wiosn± 2005 roku przeszedł do warszawskiej Legii. Od sezonu 2005/2006 jest pierwszym golkiperem Legii. Bluzę z numerem 1 warszawskiej drużyny przej±ł od Artura Boruca, który odszedł do Celticu Glasgow. Debiutancki sezon w roli pierwszego golkipera Legii uwieńczył zdobyciem mistrzostwa Polski.

Fabiański ma na koncie cztery występy w reprezentacji Polski. W 2006 roku został powołany przez Pawła Janasa do kadry na Mundial w Niemczech, ale nie zagrał ani minuty.