ME F-125: Synoracki piąty

2010-09-06

W czwartej eliminacji Mistrzostw Europy Formuły 125, rozgrywanej  we włoskim Boretto, broniący tytułu Henryk Synoracki (LOK Poznań) był czwarty, co dało mu 13 punktów w klasyfikacji generalnej i łącznie z 51 „oczkami" zajął piąte miejsce.

Zwyciężył w Boretto i w klasyfikacji generalnej Estończyk Lembit Aaslav-Kaasik, który w czterech trudnych eliminacjach pływał najrówniej i zgromadził 67 punktów.

Srebrny medal zawisł na szyi Włocha Claudio Fanzini (62 pkt.), zaś brązowy przypadł jego rodakowi Manuelowi Zambelli, który mimo, że uzyskał tyle samo punktów, to jednak Fanzini miał większą liczbę lepszych miejsc w poszczególnych startach.

Za udane cztery eliminacje ME może uznać nasz inny reprezentant - Daniel Pietrasik, z klubu LOK Szczecin który był w Boretto był trzeci, a ostatecznie z liczbą 35 punktów zajął 7. lokatę.

Sebastian Kęciński (KSMiM Trzcianka) dojechał do mety w Boretto na 12 miejscu, zaś Marcin Zieliński  (LOK Szczecin) na 15, co w łącznej klasyfikacji dało im kolejno 12 i 17 lokatę.