ME: wyśmienity występ Synorackiego

2010-08-30

Podczas Motorowodnych Mistrzostw Europy Formuły 125, rozgrywanych z włoskiej miejscowości Auronzo, obrońca tytułu Henryk Synoracki popłynął wyśmienicie, w czterech biegach zgromadził 825 pkt i zajął drugie miejsce.

Lepszy od Polaka był jedynie Włoch Massimo Rossi, który zdobył komplet - 1200 punktów. Na najniższym stopniu podium stanął Estończyk Lambit Aaslav-Kaasik, z 695 pkt.

Kolejny z naszych zawodników - Daniel Pietrasik z klubu LOK Szczecin zgromadził we Włoszech 381 pkt, co pozwoliło mu na zajęcie 7 lokaty. Z kolei zawodnik KSMiM Trzcianka - Sebastian Kęciński, uzyskał łącznie 110 pkt i 11 pozycję, zaś Marcin Zieliński uplasował się ostatecznie na 16 miejscu (22 pkt.).

Punktacja łączna po trzech eliminacjach zostanie podana jutro, po dokładnym przeliczeniu punktów przez federację międzynarodową - UIM.

Ostatnia eliminacja zostanie rozegrana za tydzień również we Włoszech.