M¦ U-20: Argentyna ponownie najlepsza!

2007-07-23

Reprezentacja Argentyny obroniła tytuł mistrzów ¶wiata do lat 20. W finałowym meczu rozegranym w Toronto pokonała Czechy 2:1.

Pierwsza połowa bez historii. Mecz nudny, przewaga Argentyńczyków, którzy jednak w żaden sposób nie potrafili udokumentować jej bramk±. Na uwagę zasługuje za to aż 29 odgwizdanych fauli i 6 żółych kartek.

W drugiej połowie stała się rzecz niespodziewana, bowiem to Czesi objęli prowadzenie. Gola strzelił Fenin. Nasi s±siedzi nie cieszyli się jednak długo z tego wyniku, bowiem dwie minuty po ich bramce padło wyrówanie. Jego autorem najlepszy gracz i strzelec całej imprezy, Sergio Aguero.

Cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry bramkę na 2:1 dla pogromców polskiej reprezentacji strzelił Zarate i Czechom zabrakło już czasu na wyrównanie. Argentyna została mistrzem ¶wiata po raz drugi z rzędu i szósty w historii.

Tymczasem w meczu o trzecie miejsce Chile pokonało 1:0 Austrię.