MŚ w Osace: kolejny medal dla Polski!

2007-08-30

Polska ma kolejny medal na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Osace! Brąz w biegu na 400 m ppł. zdobyła Anna Jesień.

Polka przegrała tylko z Janą Rawlison (Australia) i Julią Pieczonkiną (Rosja). W finale nasza zawodniczka pobiegła o 0,06 s gorzej niż w półfinale, gdzie padł rekord Polski.

Dla Jesień to największy sukces w karierze. Dwa lata temu, w Helsinkach, była 4. Tym razem się udało. Wygląda na to, że w biegu na 400 m ppł. jesteśmy potęgą.

Przypomnijmy, że na MŚ w Osace wśród mężczyzn brąz w tej właśnie konkurencji wywalczył Marek Plawgo.