Marsylia szczęśliwa dla polskich florecistek

2010-03-28

Sylwia Gruchała zajęła trzecie miejsce w turnieju Challenge Jeanty. W drużynie Polki uległy w finale Włoszkom 22:38.

Zawody z cyklu Grand Prix Pucharu Świata rozegrano w Marsylii. Gruchała (na zdjęciu) w półfinale przegrała z Elisą Di Franciscą (Włochy). Włoszka w finale wygrała z Hyun Hee Nam z Korei Południowej. Na najniższym stopniu podium razem z Polką stanęła Włoszka Valentina Vezzali, która nadal prowadzi w klasyfikacji generalnej. Kolejna zawodniczka z Gdańska, Katarzyna Kryczało zajęła siódme miejsce.

W rywalizacji drużynowej Polska pokonała Rumunię, Niemcy i Rosję. Dwa ostatnie pojedynki były bardzo zacięte, bo biało-czerwone pokonały rywalki zaledwie jednym punktem (dwukrotnie 30:29). Zespół Italii nie dał Polkom szans w finale. Trzecie miejsce zajęła Korea, która wygrała z Rosją. Polki walczyły w składzie Sylwia Gruchała, Katarzyna Kryczało, Małgorzata Wojtkowiak (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) oraz Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań).