Motorowodne MP rozstrzygnięte

2010-09-06

Na Jeziorze Błędno w Zbąszyniu zostały również rozegrane finały Motorowodnych Mistrzostw Polski w klasach JT-250, T-400, OSY-400 i S-550.

Po eliminacjach, przeprowadzonych zgodnie z terminarzem Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego - w Szczecinie, Myśliborzu, Żninie i Śremie, zawody w Zbąszyniu decydowały o ostatecznej kolejności i o kolorach medali tegorocznych MP.

W klasie JT-250 mistrzem Polski został triumfator ze Zbąszynia - Mateusz Dankowski z klubu WKS Zegrze, który w klasyfikacji łącznej, po pięciu eliminacjach, zdobył 5154 pkt. Wicemistrzostwo dla trzeciego w Zbąszyniu reprezentanta szczecińskiego Ślizgu - Maksymiliana Lewandowskiego (4925 pkt.), zaś brązowy medal mistrzostw Polski 2010 przypadł jego koledze klubowemu - Michałowi Gajosowi (3207 pkt.).

W klasie T-400 mistrzynią kraju sezonu 2010 została reprezentantka WKS Zegrze - Agata Sołtan, druga w zbąszyńskiej eliminacji. Wicemistrzem został Marcin Mucha z Posnanii Poznań, zaś triumf w zawodach w Zbąszyniu pozwolił Marcinowi Szymczykowi na wywalczenie brązowego medalu MP.

Spora niespodzianka spotkała sympatyków klasy S-550. W popularnej „esce" po raz pierwszy od wielu lat mistrzem Polski nie został Lechosław Rybarczyk z KS Posnania. Kłopoty ze sprzętem i w rezultacie słaby występ w Zbąszyniu, pozwoliły mu na wywalczenie srebrnego krążka, co dla „Profesora" jest dużym rozczarowaniem. Mistrzem Polski w tej klasie został Michał Rogalski (WKW PTTK), który w pięciu tegorocznych eliminacjach zgromadził 4296 punktów, o 333 pkt. wyprzedził Rybarczyka. Brąz dla zwycięzcy ze Żnina - Andrzeja Lisego z klubu LOK Poznań (3709 pkt.).

W kolejnej z klas - OSY-400 wszystkie medale zgarnęli reprezentanci Kotwicy Poznań. Złoto dla Michała Świerczyńskiego (2625 pkt.), srebro dla zwycięzcy ze Żnina - Bartosza Chojnackiego (2200 pkt.), zaś brąz dla Tomasza Mordala (2182 pkt.).

Wyścigów w dwóch klasach: T-550 oraz F-125 nie rozgrywano w Żninie. W klasie T-550 rozdano jednak medale. Mistrzem Polski został Marcin Gembiak z Posnanii Poznań, który w trzech eliminacjach uzyskał 3100 pkt. Tytuł wicemistrza dla brata - Michała Gembiaka (2775 pkt.), zaś najniższy stopnień podium przypadł dla zawodnika Baszty Żnin - Dariusza Nogaja (2044 pkt.).

W klasie F-125 medale, ze względu na to, że zawodnicy walczą w mistrzostwach Europy, zostaną rozdane w innym terminie.