Polacy powalczyli z mistrzami Europy

2011-08-31

Reprezentacja Polski po zaskakująco wyrównanym meczu uległa broniącym tytułu mistrza Europy Hiszpanom 78-83 w pierwszym meczu EuroBasket 2011.

Polacy osłabieni brakiem m.in. Marcina Gortata i Macieja Lampe mieli być chłopcem do bicia dla występujących w najsilniejszym składzie Hiszpanów. Podopieczni Alesa Pipana zagrali z olbrzymim zaangażowaniem, którym zniwelowali przewagę umiejętności leżącą po stronie mistrzów Europy i wicemistrzów olimpijskich. Po pierwszej połowie przegranej 13 punktami, w drugiej zagraliśmy dużo lepiej i jeszcze na minutę przed końcem spotkania Polacy tracili do rywala zaledwie trzy punkty. Niestety, w końcówce doświadczenie najlepszych na parkiecie Paua Gasola i Juana Carlosa Navarro zadecydowało o zwycięstwie Hiszpanów. Najlepiej u Polaków wypadli Thomas Kelati, który rzucił 18 punktów i miał aż 7 asyst oraz Łukasz Koszarek - zdobywca 19 punktów.

HISZPANIA - POLSKA 83:78 (22:15, 22:16, 17:21, 22:26)

Hiszpania: P. Gasol 29 (7 zb.), Navarro 23, M. Gasol 16 (7 zb.), Ibaka 7, Fernandez 4, San Emeterio 3, Reyes 1, Rubio 0, Calderon 0, Claver 0, Llull 0, Sada 0.

Polska: Koszarek 19, Kelati 18 (7 ast.), Hrycaniuk 12 (9 zb.). Szewczyk 10, Leończyk 6, Szczotka 6, Skibniewski 4, Pamula 3, Berisha 0, Łapeta 0.