Polki z jedną wygraną wracają do domu

2008-08-18

Polskie siatkarki jadą do domu. Po zwycięstwie z Wenezuelą przyszła porażka z USA. Pewien etap został zakończony. Marco Bonitta nie jest już trenerem kadry, a Małgorzata Glinka-Mogentale rozegrała w niej ostatni mecz.

Mecz z Wenezuelą był dla biało-czerwonych bardzo udany. Siatkarki wygrały go pewnie 3:0, w dwóch setach pozwalając rywalkom na zdobycie jedynie dwunastu punktów. Cóż to jest jednak za sukces, skoro piątkowe rywalki przegrały w Pekinie wszystkie mecze, zwyciężając w jednym secie? Wynik ten dawał mimo wszystko nadzieje, że może Polkom uda się awansować do ćwierćfinału. O wszystkim zadecydować miało starcie z USA.

To zaczęło się świetnie, bo od wygranego wysoko seta. Drugiego niestety biało-czerwone przegrały i znów zaczęła się nerwówka. Kolejny set znów dla nas, ale potem po raz kolejny góra Amerykanki. O wszystkim zadecydować miał tie-break. W nim nasze siatkarki długo prowadziły, ale w końcówce oddały pole rywalkom i uległy do trzynastu. W efekcie odpadły z dalszej rywalizacji. Szkoda.

Polska - Wenezuela 3:0 (25:12, 25:12, 25:20)

Polska - USA 2:3 (25:18, 21:25, 25:19, 19:25, 13:15)