W poniedziałek Polska zdobyła dwa medale za sprawą Damiana Janikowskiego oraz Bartłomieja Bonka. Kto tryumfował w innych konkurencjach?
ŻEGLARSTWO
Klasa Laser Radial kobiet
1. Lijia Xu (Chiny)
2. Marit Bouwmeester (Holandia)
3. Evi van Acker (Belgia)
Klasa Laser mężczyzn
1. Tom Slingsby (Australia)
2. Pavlos Kontides (Cypr)
3. Rasmus Myrgren (Szwecja)
STRZELECTWO
Karabin 50 m trzy postawy, mężczyźni
1. Niccolo Campriani (Włochy)
2. Jonghyun Kim (Korea Płd.)
3. Matthew Emmons (USA)
Trap mężczyn
1. Giovanni Cernogoraz (Chorwacja)
2. Massimo Fabbrizi (Włochy)
3. Fehaid Aldeehani (Kuwejt)
GIMNASTYKA SPORTOWA
Ćwiczenia na kółkach, mężczyźni
1. Arthur Nabarrete Zanetti (Brazylia)
2. Yibing Chen (Chiny)
3. Matteo Morandi (Włochy)
Ćwiczenia na poręczach, kobiety
1. Alija Mustafina (Rosja)
2. Kexin He (Chiny)
3. Elizabeth Tweddle (W. Brytania)
Skok mężczyzn
1. Hak Seon Yang (Korea Płd.)
2. Denis Abljazin (Rosja)
3. Igor Radiwiłow (Ukraina)
JEŹDZIECTWO
Skoki drużynowo
1. Wielka Brytania
2. Holandia
3. Arabia Saudyjska
KOLARSTWO TOROWE
Sprint mężczyzn
1. Jason Kenny (Wielka Brytania)
2. Gregory Bauge (Francja)
3. Shane Perkins (Australia)
ZAPASY, STYL KLASYCZNY
Mężczyźni 60 kg
1. Omid Haji Noroozi (Iran)
2. Rewas Laszczi (Gruzja)
3. Sajur Kuramagomedow (Rosja), Ryutaro Matsumoto (Japonia)
Mężczyźni 84 kg
1. Ałan Czugajew (Rosja)
2. Ebrahim Mohamed Karim Gaber (Egipt)
3. Damian Janikowski (Polska), Danjal Gajijew (Kazachstan)
120 kg mężczyzn
1. Mijain Lopez Nunez (Kuba)
2. Heiki Nabi (Estonia)
3. Riza Kayaalp (Turcja), Johan Euren (Szwecja)
PODNOSZENIE CIĘŻARÓW
105 kg mężczyzn
1. Oleksij Trochitij (Ukraina)
2. Navab Nasirshelal (Iran)
3. Bartłomiej Bonk (Polska)
LEKKOATLETYKA
Pchnięcie kulą kobiet
1. Nadieżda Ostapczuk (Białoruś)
2. Valerie Adams (Nowa Zelandia)
3. Jewgienija Kołodko (Rosja)
400 m przez płotki mężczyzn
1. Felix Sanchez (Dominikana)
2. Michael Tinsley (USA)
3. Javier Culson (Portoryko)
3000 m z przeszkodami kobiet
1. Julia Zaripowa (Rosja)
2. Habiba Ghribi (Tunezja)
3. Sofia Assefa (Etiopia)
400 m mężczyzn
1. Kirani James (Grenada)
2. Luguelin Santos (Dominikana)
3. Lalonde Gordon (Trynidad i Tobago)
Skok o tyczce kobiet
1. Jennifer Suhr (USA)
2. Yarisley Silva (Kuba)
3. Jelena Isinbajewa (Rosja)