Rafael Nadal triumfuje w Paryżu

2013-06-10

Hiszpański finał wygrał Rafael Nadal, który po raz ósmy odniósł zwycięstwo w wielkoszlemowym turnieju Roland Garros.

Nadal potrzebował około 2 godzin, by pewnie w trzech setach wygrać ze swoim rodakiem Davidem Ferrerem. Był on zdecydowanym faworytem od samego początku. Ferrer usiłował nawiązać wyrównaną rywalizację, parokrotnie zdołał nawet odebrać Nadalowi serwis, ale nie wystarczyło to do zwycięstwa. "Król Paryża" nie pozwolił odebrać starszemu koledze "swojego" turnieju i odniósł czwarte zwycięstwo z rzędu. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 6:3, 6:2, 6:3.

Jest to 12 zwycięstwo wielkoszlemowe Nadala. Najwięcej zwycięstw odniósł w Paryżu. Wygrywa tu regularnie od 2005 roku, z przerwą w roku 2009 (zwycięstwo Rogera Federera). Wówczas w IV rundzie lepszy od Hiszpana okazał się Robin Soderling.