Real wygrał Superpuchar Hiszpanii!

2012-08-30

Real Madryt zdobył pierwsze trofeum w tym sezonie. Piłkarze z Madrytu wywalczyli Superpuchar Hiszpanii, pokonując w dwumeczu Barcelonę.

W pierwszym spotkaniu na Camp Nou wygrali Katalończycy 3:2, w rewanżowym meczu to Królewscy okazali się lepsi, wygrywając 2-1. Większa liczba bramek zdobytych na wyjeździe zadecydowała, że puchar trafił do klubu ze stolicy Hiszpanii.

Pierwsza połowa to całkowita dominacja Realu. Najpierw do siatki trafił Argentyńczyk Gonzalo Higuain, osiem minut później Cristiano Ronaldo. Królewscy prowadzili 2-0, ale nie odpuszczali. Tworzyli akcję za akcją, powodując, że obrońcy Barcelony kompletnie się gubili. Przed stratą trzeciej bramki uratował Barcę... sędzia, który dopatrzył się faulu, nie uznając gola Pepe. W 28. minucie Adriano był zmuszony zatrzymać faulem wychądzącego na czystą pozycję Ronaldo, za co obejrzał czerwoną kartkę.

Końcówka pierwszej połowy należała jednak do Barcelony. Do rzutu wolnego podszedł Lionel Messi i pięknym strzałem pokonał Ikera Casillasa, który prawdopodobnie źle ustawił mur. Druga połowa to już wyrównana gra z szansami na gole dla obu zespołów. Bramek jednak już nie zobaczyliśmy i to Real mógł się cieszyć z wygrania trofeum.

Real Madryt - Barcelona 2:1
Bramki: Gonzalo Higuain (11'), Cristiano Ronaldo (19') - Lionel Messi (45')