Sikora mistrzem Europy!

2008-02-20

Tomasz Sikora zdobył w Novym Mescie złotym medal Mistrzostw Europy w biathlonie! Dla najlepszego polskiego zawodnika w historii tej dyscypliny jest to szósty złoty "krążek" w karierze.

Polak wygrał bieg indywidualny na 20 km. Tak dobry wynik to przede wszystkim zasługa prawie bezbłędnego strzelania (1 pomyłka), dzięki czemu Sikora wyprzedził drugiego na mecie Michala Slensingra aż o 19,6 sekundy.

Reprezentant gospodarzy również zaliczył jedynie jedną rundę karną, ale z medalistą olimpijskim nie miał żadnych szans.

Trzecie miejsce zajął Łotysz Ilmars Bricis ze stratą 55,1 sek. przy dwóch karnych minutach.

Dla Sikory to kolejny sukces w karierze. Polak zaliczał już "krążki" mistrzostw świata, Europy i igrzysk olimpijskich. Patrząc na jego kolejne udane starty, trzeba być pełnym uznania. Zawodnik kolejny rok utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. I to już od dawien dawna...