Śląsk Wrocław pokonuje Wisłę Kraków 1:0. Zobacz zdjęcia i komentarze! [FOTO]

2017-02-18

W pierwszym w tym roku meczu przed własną publicznością, Śląsk Wrocław pokonał Wisłę Kraków 1:0. Był to mecz w ramach 22. kolejki Lotto Ekstraklasy. Gola dającego trzy punkty zdobył w 76. minucie rezerwowy WKS-u - Joan Roman.

Zobacz zdjęcia z meczu>>

Głos po meczu zabrali trenerzy Wisły i Śląska. Jako pierwszy wydarzenia boiskowe skomentował Kiko Ramirez. - To był dość dziwny mecz. Były dwie różne połowy. Pierwsza trochę słabsza w naszym wykonaniu, a po przerwie wydawało się, że zaczynamy mieć przewagę. Sytuacji bramkowych dla nas było sporo i akurat wtedy straciliśmy gola, który kosztował nas porażkę - powiedział trener Wisły Kraków. - Wynik nie jest sprawiedliwy, z całym szacunkiem dla rywala. Mając tyle szans na gola, powinniśmy je wykorzystać  - dodał Kiko Ramirez.

Natomiast trener Jan Urban był wyraźnie zadowolony z wyniku i gry Śląska. - W pierwszej połowie oba zespoły miały po jednej naprawdę dobrej sytuacji do strzelenia gola. W przerwie pomyślałem sobie, że to jest mecz na 1:0, tylko nie wiem dla kogo. W drugiej połowie obie drużyny stworzyły sobie dużo sytuacji i mecz mógł się zakończyć rożnie. Stratę gola byłoby nam bardzo trudno odrobić. Po sytuacji, w której nie trafił Patryk Małecki, to my strzeliliśmy gola. Dziś trochę szczęście do nas wróciło, po meczu z Wisłą Płock. Podoba mi się, że pokazaliśmy walkę i to chyba każdy kibic doceni - powiedział szkoleniowiec WKS-u.

Zmarnowaną sytuację na strzelenie gola ocenił też sam Patryk Małecki. - Kontrolowaliśmy to spotkanie, ale zabrakło nam bramki. Śląsk strzelił przypadkowego gola i wygrali mecz. Nasza gra wyglądała dobrze, jednak zabrakło skuteczności. Tydzień temu wyszedł mi strzał życia, a dziś szkoda, bo nie udało mi się. Nie ma się co załamywać, trenujemy nadal, głównie skuteczność. W mojej sytuacji bramkowej, chyba mogłem jeszcze podbiec w stronę bramki, trudno teraz ocenić. W kolejnych meczach interesują nas tylko 3 punkty - skomentował Małecki.

Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 1:0 (0:0)

Bramka: Joan Roman (76.)

Śląsk: Pawełek - Dankowski, Celeban, Kokoszka, Pawelec - Kovacević, Riera (67. Roman), Madej, Morioka, Pich - Biliński (80. Alvarinho)

Wisła: Załuska - Cywka, Głowacki, Gonzalez, Sadlok - Mączyński, Llonch - Brlek (61. Videmont), Małecki, Boguski (73. Stilić) - Brożek (81. Ondrasek)