Śląsk odpada z Pucharu Polski

2010-10-25

Śląsk Wrocław przegrał u siebie z Legią Warszawa 1:2 i pożegnał się z Pucharem Polski.

1' Ruszyli. Arbitrem jest Sebastian Jarzębak. Po ilu minutach dziś zakończy mecz? ;)))
2' Karny dla Śląska? Sędzia wskazuje na rzut od bramki.
6' Na boisku niewiele się dzieje, obie strony badają się wzajemnie.
13' Lekki strzał, pewnie Kelemen.
14' W odpowiedzi Madej, ale prosto w Machnowskiego.
20' Zimno, a piłkarze nie rozpieszczają. Może się rozkręci...
23' Dojechali fani z Warszawy. Trwają wzajemne docinki ze strony kibiców obu stron.
25' Legia próbuje pozycyjnym, Śląsk kontratakiem - jednym i drugim to nie wychodzi.
30' Diaz w poprzeczkę, sędzia zamiast karnego dla Śląska za faul bramkarza... wskazuje na róg.
31' Groźnie po rożnym, Machnowski przyłożył Diazowi. Sędzia nic.
32' Uraz Cristiana Diaza poważniejszy niż się wydawało. Za niego na placu gry pojawia się Waldemar Sobota.
34' Potężny strzał Celebana i kolejna w tym meczu poprzeczka. Nie mają szczęścia gospodarze...
36' Diaz opuszcza stadion na noszach, nie wygląda to najlepiej.
39' Kelement pewnie łapie główkę Komorowskiego.
40' Deszcz nad murawą, niebo płacze nad słabym poziomem widowiska. Jakby na potwierdzenie tego faktu Kelemen kopie w aut.
43' Żółta kartka dla Jakuba Rzeźniczaka za faul taktyczny.
45'+2' Koniec pierwszej, słabej, połowy.

---

46' Początek drugiej połowy. W Śląsku bez zmian, w Legii za Kucharczyka Radović.
52' Błyskotliwie Sobota, oddaje do Gikiewicza, strzał zbyt słaby.
53' Groźnie Legia, odbija Kelemen.
56' Indywidualna akcja Szałachowskiego, broni wrocławski golkiper.
57' Mila za Jezierskiego.
59' Vrdoljak fauluje taktycznie szarżującego Celebana. Kartka dla Chorwata.
60' Mila groźnie z wolnego, wszyscy myśleli, że gol, ale niestety tylko boczna siatka.
65' Szałachowski o centymetry od zdobycia gola. Piłkę z linii wybija obrońca WKS-u.
66' Fantastyczna szarża Soboty, niestety złe dośrodkowanie.
67' Kolejna szansa gospodarzy - Machnowski broni strzał Kaźmierczaka.
72' 1:0 dla Legii we Wrocławiu. Gola po samotnym rajdzie strzela Sebastian Szałachowski.
75' Celeban groźnie głową, ale legioniści wybijają z linii bramkowej.
76' Machnowski broni w dobrej sytuacji gospodarzy.
79' Bardzo dobry strzał Kaźmierczaka z rzutu wolnego, jednak Machnowski wybija na róg.
83' Mamy wyrównanie! Kapitalna piłka Mili do Soboty, ten przyjmuje i nie daje szans golkiperowi Legii.
87' Natychmiastowa odpowiedź Legii. Szałachowski dostaje idealną piłkę od Manu i pakuje ją do pustej bramki.
89' Mila marnuje dobrą sytuację. W Legii do wejścia szykuje się Jędrzejczyk.
90'+3' Końcowy gwizdek sędziego Jarzębaka. WKS przegrywa z Legią 1:2.

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 1:2 (0:0)
Sobota (83.) - Szałachowski (72., 87.)

Śląsk: Kelemen - Pawelec, Fojut, Celeban, Abramowicz - Madej, Ulatowski (72. Sztylka), Kaźmierczak, Jezierski (57. Mila) - Diaz (32. Sobota), Gikiewicz

Legia: Machnowskyj - Rzeźniczak, Komorowski, Astiz, Wawrzyniak - Manu, Borysiuk, Vrdoljak, Szałachowski - Iwański (90. Jędrzejczyk) - Kucharczyk (46. Radović)

Żółte kartki: Rzeźniczak, Vrdoljak
Sędzia: Sebastian Jarzębak (Śląski ZPN)
Widzów: 4 000