Słowenia - Wielka Brytania 72:59

2009-09-07
 Koszykarze Wielkiej Brytanii mimo porażki ze Słoweni± 72-59 mog± uznać swój debiut na EuroBaskecie za udany. Przez blisko 30 minut podopieczni Chrisa Fitcha dotrzymywali kroku wyżej notowanej reprezentacji Słowenii.

Pierwsze skrzypce w kadrze Jure Zdovca zagrali klubowi koledzy z Barcelony – Erazem Lorbek (19) i Jaka Lakovic(11). Warto dodać, że ten ostatni trzykrotnie karcił Wielk± Brytanię celnymi rzutami zza linii 6,25. Po pierwszej kwarcie wydawało się, że Słoweńcy nie będ± mieli większych kłopotów z debiutantami i z kwarty na kwartę będ± powiększać wypracowan± przewagę.

7 oczek zaliczki z pierwszej odsłony okazało się złudne. W drugiej kwarcie Słoweńcy nie potrafili zatrzymać zawodnika Houston Rockets – Mensah Bonsu, który w całym spotkaniu oprócz 18 zdobytych punktów zanotował 6 zbiórek. Skuteczny był także ¶rodkowy Robert Archibald, który uzbierał 12 punktów.

Po 20 minutach Słoweńcy prowadzili tylko 37-35. Kolejne 10 minut to sporo nerwów po obu stronach. Kiedy Jagodnik dwukrotnie trafił z dystansu, wyprowadzaj±c swój zespół na 7 punktowe prowadzenie wydawało się, że Słowenia złapała oddech. Wtedy to obudził się rozgrywaj±cy wyspiarzy Flinder Boyd, który zmniejszył straty po30 minutach do 4 oczek. Warto dodać, że trzeci± kwartę Słoweńcy wygrali zaledwie 2 punktami. Jak pokazała ostatnia odsłona Wielkiej Brytanii starczyło sił tylko na 30 minut. Błędy podopiecznych Fitcha skrzętnie wykorzystywali skuteczni na boisku Lorbek i Lakovic. Ostatnie 10 minut Wielka Brytania przegrała aż 21 – 12 i całe spotkanie 72-59.