Szewczenko zachwycił! Ukraina wygrywa!

2012-06-09

Andrij Szewczenko na ustach całej Ukrainy! Supersnajper strzelił dwa gole i poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa nad Szwecją!

Wielu było takich, którzy nie rozumieli powołania Szewczenki do reprezentacji przez trenera Ukrainy Oleha Błochina. Szewa najlepsze lata gry ma już za sobą, a jego minionego sezonu nie można zaliczyć do udanych, stąd głosy krytyków, że jedzie na EURO wyłącznie za zasługi. Poniedziałkowy wieczór należał jednak do Szewczenki, który zamknął usta wszystkim wątpiącym. I to w jaki sposób!

Szwecja objęła prowadzenie w 52. minucie, kiedy Zlatan Ibrahimović zmienił lot piłki po strzale Kima Kallstroma i zmylił Andrija Piatowa. Wtedy wydawało się, że solidnie prezentujący się Skandynawowie z łatwością dowiozą zwycięstwo do końca. Jednak szcze ne wmerła Ukraina i już w trzy minuty później Szewczenko kapitalnym strzałem głową wykorzystał dośrodkowanie Andrija Jarmołenki. Stadion Olimpijski oszalał ze szczęścia w 62. minucie, kiedy kolejna główka Szewy (tym razem po rzucie rożnym) znalazła drogę do bramki. Ukraińcy niesieni dopingiem publiczności grali świetnie do samego końca i dowieźli zasłużone zwycięstwo. Ukraina liderem grupy D - tego nikt się nie spodziewał!

UKRAINA - SZWECJA 2:1 (0:0)

0:1 - Zlatan Ibrahimović (52.), 1:1 - Andrij Szewczenko (55.), 2:1 - Andrij Szewczenko (62.)

UKRAINA: 12. Andrij Piatow - 2. Jewhen Selin, 3. Jewhen Chaczeridi, 9. Ołeh Husiew, 17. Taras Mychałyk - 4. Anatolij Tymoszczuk, 11. Andrij Jarmołenko, 18. Serhij Nazarenko, 19. Jewhen Konopianka (90. 22. Marco Dević) - 7. Andrij Szewczenko (81. 15. Artiom Milewskij), 10. Andrij Woronin (85. 14. Rusłan Rotan).

SZWECJA: 1. Andreas Isaksson - 2. Mikael Lustig, 3. Olof Mellberg, 4. Andreas Granqvist, 5. Martin Olsson - 6. Rasmus Elm Ż, 7. Sebastian Larsson (68. 21. Christian Wilhelmsson), 9. Kim Kallstrom Ż, 20. Ola Toivonen (62. 8. Anders Svensson) - 10. Zlatan Ibrahimović, 22. Marcus Rosenberg (71. 11. Johan Elmander).

Gracz meczu: Andrij Szewczenko (Ukraina)

Sędzia: Cuneyt Cakir (Turcja)

Widzów: 64 290