The Crew lepsi od Husarii

2009-09-20

W przedostatnim meczu sezonu zasadniczego Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego w sobotę 19 września Husaria Szczecin uległa liderowi tabeli The Crew Wrocław 6:18.

Początek spotkania zapowiadał się sensacyjnie. Już w pierwszej kwarcie spotkania, gospodarze zdobyli przyłożenie, które jednak ze względu na przewinienie Husarii - nie zostało zaliczone. Zmobilizowani tym wrocławianie przystąpili do ataku i po akcji biegowej Mateusza Grzędzińskiego zdobyli przyłożenie, które jak się później okazało, było jedynym w tej połowie.

Emocjonująca końcówka drugiej kwarty mogła przynieść prowadzenie graczom Husarii Szczecin, lecz niezdecydowanie rozgrywającego zakończyło się przechwytem piłki przez The Crew, którzy w pierwszej połowie utrzymali sześciopunktowe prowadzenie nad gospodarzami.

Po przerwie szczecinianie wciąż byli nieskuteczni. Ogrom nieudanych podań i brak zgrania w obronie pozwoliło gościom na zdobycie kolejnego przyłożenia. Trzecia kwarta to zdecydowana przewaga The Crew. Jednak Husaria próbowała nawiązać walkę i na początku ostatniej części gry znakomitą akcją popisał się Paweł Miziński, który przebiegł 75 jardów i zdobył przyłożenie.

To jednak było wszystko, co byli w stanie uzyskać gospodarze. Na więcej nie pozwoliła już obrona The Crew i wrocławianie pokonali Husarię, która straciła szansę na awans do półfinałów.

Husaria Szczecin - The Crew Wrocław 6:18 (0:6, 0:0, 0:6, 6:6)