The World Games 2017: Polki wygrały z Chinkami w meczu plażowej piłki ręcznej [FOTO]

2017-07-27

W tym tygodniu w ramach 10. Światowych Igrzysk Sportowych możemy zobaczyć poczynania naszych reprezentantek w plażowej piłce ręcznej. W środowym meczu Polki pokonały Chinki wynikiem 2:0, co jest bardzo dobrą wiadomością po przegranej w pierwszym spotkaniu z Brazylią.

Zobacz zdjęcia z meczu Polska – Chiny>>

Wygrana Polek z Chinkami w meczu plażowej piłki ręcznejPiłka ręczna plażowa różni się trochę od swojego odpowiednika odbywającego się na hali. Tutaj rywalizują ze sobą dwa zespoły, w których na boisku pojawia się tylko trzech zawodników w polu i jeden bramkarz. Cały mecz jest podzielony na dwie połowy, które trwają tylko po 10 minut. Zdobycie większej ilości punktów w każdej części spotkania daje drużynie zwycięstwo. Jeśli oba zespoły zakończą mecz po równo, zarządza się serię strzałów sam na sam z bramkarzem.

Wspomniana wcześniej wygrana w meczu z Chinami to nie koniec zmagań Polek na The World Games 2017 we Wrocławiu, ponieważ już w czwartek o 11:40 drużyna prowadzona przez Marka Karpińskiego zmierzy się z Australią na Polach Marsowych.