The World Games 2017: polski dzień kick-boxingu!

2017-07-28

W czwartek na 10. Światowych Igrzyskach Sportowych polscy sportowcy zdominowali zawody z kick-boxingu na hali Orbita. Z The World Games 2017 w tej dyscyplinie nasi reprezentanci wynieśli aż 6 medali.

Zobacz zdjęcia z finałów kick-boxingu>>

Polacy zdobyli 6 medali w kick-boxinguZe złotem do domu wróci Marta Waliczek, która wygrała w kategorii do 60 kilogramów z Melissą Aceves Martines pochodzącą z Meksyku. Dołączył do niej Dawid Kasperski po pokonaniu w finale Mesuda Selimovicia z Bośni i Hercegowiny. Srebrne medale wywalczyli Michał Ronkiewicz i Mateusz Pluta. Jeszcze dwoje Polaków, Małgorzata Dymus i Wojciech Kazieczko, zakończyli turniej z brązowymi krążkami na szyi. Z powodu kontuzji do walki o trofeum nie przystąpili: Aleksander Kalicki, Michał Turyński oraz Arkadiusz Kaszuba.

Na The World Games 2017 we Wrocławiu nasi reprezentanci okazali się najlepsi w klasyfikacji medalowej. Do tej pory we wszystkich dyscyplinach Polacy zdobyli łącznie 19 medali.