Tigers na szczycie

2009-08-31

W szlagierowym spotkaniu w Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego II, po emocjonującym, choć w drugiej połowie jednostronnym widowisku Sioux Kraków Tigers pokonali lidera Zagłębie Steelers Interpromex 30:6.

Mimo iż obie drużyny są zaprawione w ligowych bojach gra, szczególnie w pierwszej połowie była szarpana bo zawodnicy popełniali dużo przewinień. W pierwszej kwarcie kibice Tigers wraz liczną, głośno dopingującą grupą fanów zespołu gości obejrzeli dwa przyłożenia. Najpierw na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Dawid Rechul po akcji biegowej. Hutnicy szybko odpowiedzieli efektowym przyłożeniem lidera przyjezdnych Mariusza Ostapowicza.

Druga kwarta była popisem ofensywy gospodarzy, która dwa przyłożenia w dużej mierze zawdzięcza świetnie w całym meczu dysponowanej formacji obronnej Tygrysów.

Ofensywna taktyka Tigers polegała na uporczywych i skutecznych biegach w wykonaniu tria runninga backów - Macieja Ginalskiego, Mieszko Łabuza i Dawida Rechula. Sporadycznie podania górą wykonywał rozgrywający gospodarzy Maciej Ginalski, którego jedno z niewielu zagrań tego typu na przyłożenie zamienił Jeremy Woodall.

W drugiej połowie tylko pierwsza seria zagrań ofensywnych Steelers pozwalała im marzyć o końcowym sukcesie. Zatrzymała się jednak nagle po kolejnym przechwycie dobrze tego dnia dysponowanej trzeciej linii obrony gospodarzy.

Kropkę nad i w czwartej kwarcie postawił Mieszko Łabuz zdobywając touchdown po akcji biegowej.

- Na to zwycięstwo pracowaliśmy od dłuższego czasu. To efekt pracy, którą wkładamy w każdy nasz trening. Przed nami jeszcze mecz z Gliwice Lions, ale już wiemy że jesteśmy na szczycie tabeli! Przed nami play-offy - podsumowała mecz Marcin Mucha, rzecznik prasowy Sioux Kraków Tigers.

Menedżer drużyny Steelers, Szymon Widera, wypowiadał się z żalem, ale nie mniej entuzjastycznie: - Chcemy podziękować naszym kibicom, którzy przybyli na mecz bardzo licznie. Niestety nie podołaliśmy, zagraliśmy poniżej naszych możliwości i można powiedzieć, że dzisiaj polegliśmy. Jednak i tak jesteśmy w play-offach i myślę, że dzisiejsza przegrana nie zatrzyma nas w osiągnięciu naszego celu: wejścia do pierwszej ligi.

Nowy lider dywizji - Sioux Kraków Tigers zajmuje w tabeli pierwsze miejsce, pozwalające na pauzowanie w pierwszej rundzie play-off PLFA II i premiowany automatycznym awansem do półfinału drugoligowych rozgrywek. Gospodarze dzisiejszego spotkania swój ostatni mecz w rundzie zasadniczej zagrają 13 września w Gliwicach gdzie zmierzą się z miejscowymi Lions.

Sioux Kraków Tigers - Zagłębie Steelers Interpromex 30:6 (6:6, 16:0, 0:0, 8:0):

I kwarta
6:0 przyłożenie Dawida Rechula po 6-jardowej akcji biegowej
6:6 przyłożenie Mariusza Ostapowicza po 70-jardowej akcji po podaniu Michała Krzelowskiego

II kwarta
8:6 dwa punkty (safety) dla Tigers po karze za niedozwolony blok w zawodnika Steleers w polu
punktowym
16:6 przyłożenie Mieszka Łabuza po 16-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Sławomir Wędzich po podaniu Filipa Mościckiego)
22:6 przyłożenie Jeremy'ego Woodall'a, po 25-jardowej akcji po podaniu Filipa Mościckiego

IV kwarta
30:6 przyłożenie Mieszko Łabuza po 11-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Filip Mościcki)