Tomasz Mordal brązowy w MME

2010-08-02

W niemieckim Kriebstein została rozegrana trzecia i ostatnia eliminacja Formuły OSY 400 (dwie pierwsze w Myśliborzu i Żninie), która nie była do końca szczęśliwa dla naszych zawodników.

Zajmujący ex aequo drugą pozycję Michał Świerczyński w dwóch pierwszych biegów nie ukończył z powodu awarii łodzi. Później, podczas rozgrywania biegu w innej klasie, doszło do tragicznego wypadku, ze skutkiem śmiertelnym i organizatorzy zdecydowali się przerwać zawody. W rezultacie więc Świerczyński stracił medalową pozycję i został sklasyfikowany tuż za podium. Dzięki dobrej postawie w Kriebstein brązowy medal wywalczył inny nasz reprezentant - Tomasz Mordal, zaś trzeci z Polaków - Bartosz Chojnacki z siódmego pozycji przesunął się na piąte miejsce.

Złotym medalistą Formuły OSY 400 w 2010 roku został Słowak Peter Stefanovic, zaś srebrnym jego rodak Michal Kosut.