Trójka szczęśliwa dla H. Synorackiego

2011-07-04

W węgierskiej miejscowości  Baja  została rozegrana trzecia eliminacja Motorowodnych Mistrzostwa Świata w klasie O-125, w której udział wziął  tegoroczny mistrz Europy w klasie O-175 – Henryk Synoracki (PKM LOK Poznań).

Nasz mistrz może uznać zawody za udane. Gromadząc łącznie 769 punkty zajął trzecie miejsce. Trzecią eliminację wygrał Włoch Alex Zilioli z 1200 punktami, drugie miejsce dla jego rodaka Massimo Rossi, który na Węgrzech zgromadził 1000 punktów.

W klasyfikacji łącznej po trzech eliminacjach na czele Massimo Rossi z 52 punktami, przed Estończykiem Lembitem Aaslav-Kaasik, który ma 48 punktów oraz Alexem Zilioli (44 punkty). Henryk Synoracki ma jednak zaledwie punkt mniej (43) i ogromne szanse na podium w tej klasie. Do rozegrania została jeszcze jedna eliminacja, w niemieckim Bitterfeld.