Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Trwa ofensywa transferowa przed startem Krajowej Ligi Zapaśniczej

2017-01-17

Trwa wyścig zbrojeń przed startem rundy rewanżowej zawodowej KLZ. Drużyny kontraktują gwiazdy z zagranicy, w tym medalistów najważniejszych imprez. Rywalizacja zapowiada się pasjonująco. Specjalnie na inaugurację sezonu do Piotrkowa Trybunalskiego przyjedzie prezydent Europejskiej Federacji Zapaśniczej.

Jesienią zaskoczył rywali AKS Piotrków Trybunalski, obecnie lider KLZ, który zakontraktował znakomite zapaśniczki z Bułgarii. Teraz wszystkie drużyny KLZ prowadzą ofensywę transferową, coraz częściej sięgając po zawodników z zagranicy. Składy zmieniają również dlatego, że w rundzie rewanżowej KLZ obowiązują inne kategorie wagowe niż jesienią.

Czy zmieni się układ sił?

Czy pozycja AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski, głównego faworyta do mistrzostwa Polski, zostanie zagrożona? Wiele wyjaśni mecz pierwszej kolejki w Piotrkowie, w którym gospodarze podejmą Grunwald Poznań, zajmujący trzecie miejsce w tabeli (transmisja w TVP Sport). – Będziemy jeszcze silniejsi, bo nasi liderzy będą startować w swoich koronnych kategoriach wagowych. Do tego jeszcze szykujemy kilka transferowych niespodzianek. Musimy czymś zaskoczyć naszpikowaną olimpijczykami drużynę z Poznania – mówi Michał Jaworski z AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski. Nowym nabytkiem drużyny z Piotrkowa jest Mariusz Łoś (kat. 59 kg w stylu klasycznym), medalista mistrzostw Europy, ale będą też nowi zawodnicy z zagranicy. Grunwald Poznań nie planuje większych roszad. – Mamy mocny skład. Najważniejsza informacja jest taka, że w rundzie rewanżowej na macie zobaczymy naszą największą gwiazdę, czyli Monikę Michalik, brązową medalistkę z Rio – mówi Piotr Krajewski z Poznania.

Prezydent na meczu lidera


Specjalnie na mecz do Piotrkowa Trybunalskiego przyjedzie Tzeno Tzenov, prezydent Europejskiej Federacji Zapaśniczej. – KLZ błyskawicznie zyskuje mocną pozycję na zapaśniczej mapie Europy. Już w niedalekiej przyszłości może to być najciekawsza liga na świecie. Poza tym jej nowatorska formuła wywołuje bardzo duże zainteresowanie we wszystkich krajach, które myślą o rozwoju i profesjonalizacji zapasów – podkreśla Tzeno Tzenov. Przypomnijmy, że każdy mecz KLZ składa się z dziewięciu walk – trzech w stylu wolnym, trzech w klasycznym oraz trzech z udziałem kobiet. Specjalnie na potrzeby ligi uproszczona została również punktacja walk. Każdy mecz ma również nowoczesną, atrakcyjną dla publiczności oprawę. Najciekawsze spotkanie z każdej kolejki jest pokazywane na żywo przez TVP Sport. Pozostałe, wszystkie mecze, można będzie na żywo śledzić w internecie – SPORT ZONA i KLZ TV.

Trwa wyścig zbrojeń

Wzmacniają się również pozostałe kluby KLZ. Hitem może być ściągnięcie przez Unię Racibórz, obecnie wicelidera, Timura Bardieva. Białorusin (kat. 75 kg w stylu klasycznym), to aktualny wojskowy mistrz świata. Zajmujący w tabeli czwarte miejsce AKS Białogard również nie składa broni i chce powalczyć o medal. – Mamy bardzo mocnych wolniaków. Szukamy wzmocnień w stylu klasycznym i zapasach kobiet. Prowadzimy rozmowy z zawodnikami zza wschodniej granicy. Mamy kilka ciekawych propozycji, ale jeszcze za wcześnie na ujawnienie konkretnych nazwisk – mówi Artur Ordak z AKS Białogard.

Duże aspiracje ma też AZ Supra Brokers Wrocław, mimo że ta drużyna nie wygrała dotąd meczu w KLZ. - Przegrywaliśmy jednak po zaciętych pojedynkach. W przerwie odrobiliśmy lekcję i jesteśmy w trakcie dopinania transferowych umów. Możemy już podać, że w naszych szeregach będą występować dwie bardzo mocne Ukrainki – zdradza Józef Tracz z AZ Supra Brokers. W kat. 63 kg klub z Wrocławia reprezentować będzie Yulia Tkach, uczestniczka ostatnich igrzysk olimpijskich, srebrna medalistka mistrzostw Europy i trzecia zawodniczka mistrzostw świata. W kat. 75 kg występować będzie Alla Cherkasova, także uczestnika IO, brązowa medalistka ME. To nie koniec transferowej ofensywy. - Szukamy jeszcze wzmocnień w stylu klasycznym i wolnym – dodaje Józef Tracz, twórca drużyny AZ Supra Brokers Wrocław, trzykrotny medalista igrzysk olimpijskich.

W AZS-ie Warszawa, przedostatniej drużyny w rozgrywkach, też pojawią nowe twarze. W stylu klasycznym w kat. 98 kg występować będzie Patryk Kamiński, utalentowany młodzieżowiec, trzeci zawodnik na mistrzostwach świata kadetów. W kat. 59 kg, także w stylu klasycznym, walczyć będzie Przemysław Piątek, młodzieżowy wicemistrz kraju.

Pierwsza kolejka rundy rewanżowej KLZ odbędzie się 25 stycznia.

Pierwsza kolejka rundy rewanżowej KLZ
•         AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski – Grunwald Poznań
•         AZ Supra Brokers Wrocław – Unia Racibórz
•         AKS Białogard – AZS AWF Warszawa

ip

fot. materiały prasowe

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama