Wimbledon 2013: Agnieszka Radwańska gra dalej

2013-06-28

Agnieszka przeszła do kolejnej rundy, odpadł natomiast Michał Przysiężny. Mecz Urszuli Radwańskiej przełożono z powodu deszczu.

Polska tenisistka, rozstawiona z numerem czwartym, łatwo pokonała swoją rywalkę Mathilde Johansson. Spotkanie trwało niewiele ponad godzinę. Agnieszka grała pewnie i równo. Francuska więcej ryzykowała, przez co popełniała wiele niewymuszonych błędów. Radwańska wygrała pierwszego seta do 1, a drugiego do 3. Polka w następnej rundzie zmierzy się z Amerykanką Madison Keys, która pokonała 6:4, 6:2 Niemkę Monę Barthel.

Michał Przysiężny swój występ na londyńskich kortach zakończył na II rundzie. Lepszy okazał się Kevin Anderson z RPA. Najlepszy w wykonaniu Polaka był drugi set, w którym prowadził wyrównaną grę z rywalem i doprowadził do tie-breaka. Niestety przegrał go do 2. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 6:4, 7:6 (7:2), 6:4.

Do kolejnej fazy awansowała także ubiegłoroczna zwyciężczyni Serena Williams, która pokonała Caroline Garcię z Francji 6:3, 6:2. W III rundzie spotka się z doświadczoną Japonką Kimiko Date-Krumm. Bez większów problemów z przeciwnikiem poradził sobie również lider światowego rankingu ATP Novak Djoković. Wygrał z Amerykaninem Bobbym Reynoldsem 7:6 (7:2), 6:3, 6:1.

Mecz Urszuli Radwańskiej z Amerykanką Alison Riske z powodu złych warunków atmosferycznych przełożono na piątek.

Agnieszka Radwańska [4] - Mathilde Johansson 6:1, 6:3
Kevin Anderson [27] - Michał Przysiężny 6:4, 7:6 (7:2), 6:4