Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

10. edycja Allianz Junior Football Camp spełniła marzenia sportowców

2018-09-07

Już po raz 10. Allianz spełnił marzenia młodych sportowców i zaprosił ich na obóz piłkarski do Monachium. 62 uczestników z 26 krajów podczas kolejnej edycji Allianz Junior Football Camp, miało szansę przez 5 dni trenować z najlepszymi trenerami, wziąć udział w panelach dyskusyjnych oraz spotkać się z inspirującymi osobistościami świata sportu i nauki. Polskę reprezentowało 4 uczestników w wieku 14-16 lat: Kasia Kurkiewicz, Łukasz Rytelewski, Paweł Golba i Stanisław Szostak.

10. edycja Allianz Junior Football Camp

Nowy format dla digital natives

W dniach 27-31 sierpnia nastolatkowie z całego świata, m.in. z Argentyny, Kolumbii, Tajlandii, Malezji, Francji i Chorwacji spotkali się w Monachium, gdzie uczestniczyli w jubileuszowej edycji projektu. W tym roku formuła całego projektu uległa zmianie. Jego celem było głębsze zrozumienie i dotarcie do „digital natives” – pokolenia, które jest stale online i musi nieustannie mierzyć się z wyzwaniami przyszłości. To generacja pewnych siebie i niezwykle samodzielnych ludzi, którzy nie boją się odważnie patrzeć przed siebie. To pierwsze pokolenie w historii, dla którego świat wirtualny i realny przenika się wzajemnie, a największą obawą jest strach przed byciem pominiętym (FOMO). Nowa formuła – Allianz Explorer Program jest odpowiedzią na zmieniający się świat, stąd w tegorocznej edycji oprócz piłki nożnej, która niezmiennie jest wspólnym mianownikiem, dodano także szkolenia i warsztaty rozwijające umiejętności daleko wychodzące poza piłkę nożną.

- Wierzymy, że w stale zmieniającym się świecie konieczna jest zmiana formuły projektu, aby był interesujący i jak najbardziej wartościowy dla nowych uczestników. Idąc z duchem digitalizacji, która jest jednym z kluczowych obszarów rozwoju Allianz, w tym roku eliminacje do Allianz Junior Football Camp odbyły się z wykorzystaniem chat-bota i dedykowanej gry na Messengerze. To był strzał w dziesiątkę – o wyjazd na Camp rywalizowało ponad 2 000 fanów piłki nożnej, spośród których wybraliśmy finałową czwórkę uczestników. – mówi Michał Podogrodzki, dyrektor marketingu i PR, Allianz Polska.

Sportowe emocje w Monachium

Spotkania z gwiazdami Bayernu Monachium, treningi pod okiem specjalistów, a także codzienna praca nad przygotowaniem mentalnym – to kompleksowa propozycja dla miłośników piłki nożnej, którzy eksplorowali świat profesjonalnego footballu. Filarami tegorocznego Campu były: pewność siebie, zmiana i zaufanie (Confidence, Change, Trust) – kluczowe zarówno na boisku, jak i poza nim. Każdy dzień, owocował w spotkania z wyjątkowymi osobistościami sportu i nauki m.in. z legendą zespołu Bayern Monachium, byłym bramkarzem niemieckiej reprezentacji – Olivierem Kahnem, który opowiedział o tym, dlaczego w karierze sportowca kluczową rolę odgrywa ciężka praca i determinacja. Legendarny bramkarz zdradził również, o czym się myśli przed rzutem karnym rozstrzygającym wynik meczu o mistrzostwo Ligi Mistrzów. Udzielił także młodym piłkarzom profesjonalnych wskazówek podczas serii rzutów karnych na murawie Allianz Areny.

W sesji poświęconej zmianom (Change), uczestnicy wzięli udział w warsztatach z Valerią Cagniną, 17-letnią założycielką szkoły robotyki, przedstawicielką digital natives oraz jedną z najmłodszych businesswoman na świecie. W dniu poświęconym zaufaniu (Trust), młodzież miała szansę wymienić się poglądami z astronautą Gerhardem Thiele, który przybliżył temat budowania zaufania w zespole – w kosmosie, i na ziemi. Jedną z atrakcji obozu była również możliwość obejrzenia wyjątkowego meczu Bayernu Monachium z  Chicago Fire, wieńczącego karierę gwiazdy bawarskiego klubu – Bastiana Schweinsteigera. Tę inspirującą przygodę zakończyła konferencja z udziałem przedstawicieli Zarządu Allianz SE i Digital Natives, którzy w panelach dyskusyjnych wymieniali się swoimi przemyśleniami na temat przyszłości, nowych technologii oraz rozumienia pojęć: pewność, zmiana i zaufanie.

- Udział w Allianz Explorer Program, edycja Football Camp to niezwykłe doświadczenie. Przez 5 dni poznałem wielu rówieśników z całego świata, którzy tak jak ja kochają piłkę nożną. Poznałem osobiście niezwykłe osobistości, takie jak Oliver Kahn, który był wybitnym bramkarzem i kapitanem Bayernu Monachium. To dzięki niemu dowiedziałem się jak wizualizować zwycięstwo przed meczem, w jaki sposób radzić sobie z ogromną presją na boisku oraz jak pracować nad zaufaniem w drużynie. To, czego z pewnością nigdy nie zapomnę to spotkanie z piłkarzami Beyrnu oraz możliwość obejrzenia treningu Roberta Lewandowskiego na żywo. Tydzień spędzony na obozie zainspirował mnie do jeszcze bardziej wytężonej pracy – zarówno fizycznej, jak i mentalnej – pierwsze efekty były widoczne na turnieju kończącym obóz, gdzie wraz z drużyną zdobyliśmy złoty medal – mówi Łukasz Rytelewski z Olsztyna, uczestnik Allianz Junior Football Camp.

Po inspirujących 5 dniach treningów i warsztatów, polscy uczestnicy Allianz Explorer Program 2018 wrócili bogatsi o wiedzę i zmotywowani do dalszego doskonalenia swoich piłkarskich talentów.

ip

fot. materiały prasowe

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama