13.kolejka LSK zakończona

2006-02-12

Wczorajsze spotkanie MKS Muszynianka Muszyna i AZS AWF Poznań, które odbyło się w hali ZSO w Muszynie zakończyło się wygraną gospodarzy. Pierwsze dwie partie zdecydowanie należały do siatkarek Muszyny. Dlatego też kibice liczyli na szybkie zakończenie meczu i wygraną MKS- u w trzech setach. Jednak trzecia, bardzo wyrównana partia, należała do poznanianek i była popisem gry D.Koczorowskiej, M.Natanek i J.Gromyko. Trener B. Serewiński był zaniepokojony grą swoich podopiecznych, tym bardziej, że w czwartym secie gra jego siatkarek nie uległa zmianie. Siatkarki doprowadziły do emocjonującej końcówki (19:19) i powaliły nas efektowną grą w bloku N.Bamber i D.Pykosz. To dzięki tym kilku punktom zdobytym z rzędu oraz doświadczeniu zespołu, udało się wygrać czwartą partię spotkania, a tym samym cały mecz. Muszynianka wykazała się zdecydowanie lepszą, szybszą i  bardziej urozmaiconą grą od swoich przeciwniczek, dobrze funkcjonał również atak z drugiej linii.

MKS Muszynianka Muszyna – AZS AWF Poznań (3:1)  (25:19, 25:15, 22:25, 25:21)

Pozostałe spotkania 13. kolejki LSK :

Piast Szczecin – Stal Mielec ( 0:3) (20:25, 17:25, 16:25)
Dalin Myślenice – Gwardia Wrocław (3:0) (30:28, 25:19, 27:25)
Grześki Kalisz – Stal Bielsko – Biała (3:1) (23:25, 25:23, 25:17, 25:17)
Centostal Bydgoszcz – Nafta – Gaz Piła (2:3)  (25:21, 25:22, 23:25, 16:25, 12:15)