Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

63. edycja Tour de Pologne

2006-05-11

Bez jazdy indywidualnej na czas, za to ze startem honorowym w Warszawie w dniach od 4. do 10. września odbędzie się 63. kolarski wyścig Tour de Pologne organizowany przez Czesław Lang Team. W trakcie 7 etapów zaproszeni kolarze będą mieli do pokonania łącznie 1225,5 km.

Od ubiegłego roku Tour de Pologne należy do elitarnego cyklu 13 wyścigów wieloetapowych organizowanego przez Międzynarodową Unię Kolarską (Union Cycliste Internationale). Oznacza to, że w zawodach udział wezmą obowiązkowo wszystkie najlepsze grupy zza granicy, m.in. włoskie Credit Agricole, niemieckie T-Mobile czy amerykańskie Discovery Channel Pro Cycling Team.  "Dzikie karty" przyznao także dwóm drużynom spoza elity: włoskiej Miche i polskiej Intel-Action.

W barwach tej ostatniej ścigają się na co dzień gwiazdy polskiego kolarstwa: Bartosz Huzarski (przed rokiem najlepszy góral w TdP), Marek Rutkiewicz  (najlepszy Polak w poprzedniej edycji - 8. miejsce), Cezary Zamana czy Tomasz Brożyna. Ogólnie kibice zobaczą na trasie TdP maksymalnie piętnastu sportowców z Polski. Swój udział zapowiedzieli również Luksemburczyk Kim Kirchen (ubiegłoroczny triumfator TdP) i Włoch Danilo Di Luca (zwycięzca całego cyklu Pro Tour).

Wyścig tradycyjnie zakończy się w Karpaczu. Nowością będzie natomiast start honorowy w Warszawie i brak jazdy indywidualnej na czas, która nieraz decydowała o końcowej klasyfikacji. Start ostry nastąpi w Pułtusku.

Przy okazji środowej prezentacji wyścigu, Robert Korzeniowski - szef redakcji sportowej TVP, poinformował o podpisaniu 3-letniej umowy patronackiej między telewizją publiczną, a Lang Team. W tym roku widzowie będą mogli za pośrednictwem telewizorów śledzić zmagania kolarzy na trasie TdP przez 120 minut dziennie.

Trasa 63. Tour de Pologne (1225,5 km):
(04.09.)   1. etap: Warszawa (Pułtusk) - Olsztyn (214 km)
(05.09.)   2. etap: Ostróda - Elbląg (122,6 km)
(06.09.)   3. etap: Gdańsk - Toruń (225,5 km)
(07.09.)   4. etap: Bydgoszcz - Poznań (183 km)
(08.09.)   5. etap: Legnica - Jelenia Góra (192 km)
(09.09.)   6. etap: Szczawno Zdrój - Karpacz (162,4 km)
(10.09.)   7. etap: Jelenia Góra - Karpacz (126 km)

Poprzedni triumfatorzy:
2000 Piotr Przydział (Mat Ceresit CCC)
2001 Ondriej Sosenka (CCC Mat)
2002 Laurent Brochard (Jean Delatour)
2003 Cezary Zamana (Action Nvidia Mróz)
2004 Ondrej Sosenka (Aqua & Sapone)
2005 Kim Kirchen (Fassa Bortolo)

foto: www.uciprotour.com

Mateusz Protasiuk
(mateusz.protasiuk@dlastudenta.pl)

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama