AC Milan - FC Barcelona na żywo!

2013-02-20

Ostatnimi spotkaniami 1/8 finału będą rywalizacje Galatasaray z Schalke oraz AC Mialnu z Barceloną.

We wczorajszych meczach Arsenal zmierzył się z Bayernem, a FC Porto z Malagą CF. Mistrz Portugalii miał zdecydowaną przewagę przez całe 90 minut, ale udało im się zdobyć tylko jedną bramkę, więc sprawa awansu wciąż pozostaje nie rozstrzygnięta. Strzelcem jedynego gola był Joao Moutinho.

Natomiast w hicie na Emirates Stadium Bayern postawił się w bardzo dobrej sytuacji przed rewanżem. Niemiecki klub zagrał świetnie, zwłaszcza w pierwszej połowie. Już w 7. minucie Toni Kroos wyprowadził Monachijczyków na prowadzenie, a w 21. minucie podwyższył Thomas Muller. W drugiej odsłonie Beyern zwolnił, starał się kontrolować spotkanie, ale zakończyło się to tylko błędem ich bramkarza Manuela Neuera i golem kontaktowym dla Arsenalu. Zdobył go były zawodnik niemieckiego klubu - Lukas Podolski. W 77. minucie jeszcze raz obudził się Bayern i Mario Mandżukić ustalił wynik spotkania. Gospodarze przegrali aż 1:3. W bramce Kanonierów cały mecz rozegrał Wojciech Szczęsny.

Dzisiejszego wieczoru ponownie będziemy mieli okazję do obserowowania pojedynku Milanu z Barceloną. W ubiegłym sezonie obie drużyny zagrały ze sobą cztery mecze. Spotkały się w fazie grupowej i pucharowej. Teraz los połączył ich w 1/8 finału LM. Czy włoski klub odegra się za porażkę z poprzedniego sezonu? Ostatnio na San Siro dwukrotnie padł remis (najpierw 2:2, a w ćwierćfinale 0:0). Barcelona lepsza okazywała się na Camp Nou. Milan musi powalczyć o coś więcej niż tylko remis u siebie, jeśli chce awansować do następnej rundy.

W drugim spotkaniu Galatasaray podejmie na Türk Telekom Arena niemieckie Schalke 04 Gelsenkirchen. Turecki zespół po zimowych wzmocnieniach może poważnie zagrozić Niemcom. Turcy w swoim składzie mają m.in. Didiera Drogbę i Wesley Sneijdera.

Oba spotkania rozpoczną się o godzinie 20:45.