Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

AM¦ w kolarstwie zakończone

2014-07-15

To były wspaniałe dni dla polskiego kolarstwa. Na rozgrywanych w Jeleniej Górze Akademickich Mistrzostwach ¦wiata w kolarstwie górskim i szosowym Polacy zdobyli aż 10 medali (4 złote, 2 srebrne, 4 br±zowe), zdecydowanie najwięcej w¶ród wszystkich reprezentacji.

Akademickie Mistrzostwa ¦wiata rozpoczęły się 8 lipca od Ceremonii Otwarcia, zorganizowanej na jeleniogórskim Rynku. Oficjalne rozpoczęcie mistrzostw otworzyła parada studentów reprezentuj±cych 21 krajów uczestnicz±cych w zawodach. W kolorowym pochodzie wzięli udział studenci m.in. z Chińskiego Tajpej, Meksyku, Japonii, Finlandii, Irlandii i Turcji. W kolejnych dniach królował już tylko sport.

Od samego pocz±tku znakomicie spisywali się Polacy. Pierwszy sportowym akcentem Akademickich Mistrzostw ¦wiata w kolarstwie górskim i szosowym była jeĽdzie indywidualnej na czas znakomicie spisali się Reprezentanci Polski. Złoto wywalczyła Martyna Klekot, a br±z dołożyli Monika BrzeĽna oraz Adrian Kurek.  W¶ród mężczyzn tryumfował Czech Petr Vakoc. Kolejny dzień Akademickich Mistrzostw ¦wiata także przebiegał pod znakiem popisów kolarzy szosowych. W wy¶cigu kobiet tryumfowała Niemka Kathrin Hammes, a w¶ród mężczyzn ponownie najlepszy był Czech Petr Vakoc. Bardzo dobrze spisali się Polacy. Katarzyna Solus-Mi¶kowicz zajęła drugie miejsce, Martyna Klekot trzecie, br±z dołożył także Emanuel Piaskowy.

Po dwóch dniach zmagań na szosie przyszła kolej na wy¶cigi najlepszych górali. Największe szanse na medal spo¶ród naszych reprezentantów dawano Katarzynie Solus-Mi¶kowicz i Markowi Konwie. Faworyci nie zawiedli i już pierwszego dnia zmagań „górali” mogli¶my cieszyć z dwóch złotych medali zdobytych w indywidualnej jeĽdzie na czas. W wy¶cigu ze startu wspólnego swoj± warto¶ć potwierdziła Solus-Mi¶kowicz zdobywaj±ćcswoje drugie złoto. Nieco gorzej poszło Markowi Konwie, który musiał  tym razem uznać wyższo¶ć Szwajcara Emiliena Barbena.

Polacy uzyskali w Jeleniej Górze w sumie 10 medali (4 złote, 2 srebrne, 4 br±zowe), a niekwestionowan± gwiazd± i multimedalistk± imprezy została Katarzyna Solus-Mi¶kowicz. Studentka kieleckiej Wszechnicy ¦więtokrzyskiej zdobyła podczas AM¦ 2 złote i jeden srebrny medal. . - Jestem bardzo zadowolona. Nie ukrywam, że liczyłam na medal w sobotę i niedzielę, a  do tego udało się na szosie. Jestem bardzo szczę¶liwa – mówiła u¶miechnięta Polka. W niedzielę medale wręczała ambasador AM¦ Maja Włoszczowska.

Nie tylko ona wyjeżdżała z Jeleniej Góry zadowolona. Zagraniczni zawodnicy także, o czym ¶wiadcz± ich wypowiedzi: - Jestem w Polsce pierwszy raz, ale bardzo mi się tutaj podoba – powiedziała Kathrin Hammes, a Szwajcar Emilien Barben dodał: - Polska jest pięknym krajem, naprawdę sporo się tutaj dzieje. Organizacja AM¦ stała na bardzo wysokim poziomie. – powiedział Szwajcar.

Organizatorzy dziękuj± za pomoc sponsorom, partnerom oraz (przede wszystkim) wolontariuszom. Bez Was nie byłoby to możliwe!

Klasyfikacja medalowa:

1. Polska 4 2 4

2. Czechy 2 1 1

3. Niemcy 1 3 0

4. Szwajcaria 1 0 3

5. Węgry 0 2 0

Na mistrzostwa zaprasza Maja Włoszczowska – patron imprezy:

Zachęcamy do odwiedzenia naszego profilu na facebooku. Znajd± tam Państwo obszerne fotorelacje: https://www.facebook.com/WUC.Cycling2014

ip

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialno¶ci za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania b±dĽ usuwania komentarzy zawieraj±cych tre¶ci zabronione przez prawo, uznawane za obraĽliwie lub naruszaj±ce zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama