AZS Koszalin na fali!

2006-03-17

Koszalinianie nie składają broni w walce o najlepszą ósemkę Dominet Basket Ligi. W ramach XXII kolejki spotkań zrobili kolejny krok żeby awansować do Play Off, pokonując we własnej hali po dogrywce zespół Kotwicy Kołobrzeg 121-118.

Mecz miejscowego AZS-u Koszalin z Kotwicą Kołobrzeg był jednym z ciekawszych spotkań w tej kolejce DBL. Przed spotkaniem chyba nikt z koszalińskich kibiców nie podejrzewał że te spotkanie będzie aż tak zacięte i  przedłuży się o dogrywkę.
Pierwsze dwie kwarty to lekka przewaga gospodarzy i prowadzenie po 20 minutach 56 – 53. Doskonała gra kwartetu Gray, Bradford, Sporar, Thompson spowodowała że to właśnie AZS był bliższy wygranej. Warto dodać iż zdobycze punktowe tej czwórki zawodników wyniosły aż 95 punktów. W III odsłonie meczu ku zdumieniu miejscowych fanów do ataku ruszyła drużyna gości. Dzięki skutecznej grze duetu Arabas, Hamilton na prowadzenie po niespełna 25 minutach gry wyszła Kotwica, która po III kwarcie wygrywała już różnica7 punktów.

Ostatnia odsłona to niesamowita pogoń koszalinian za sąsiadami z Kołobrzegu. Pogoń która okazała się na tyle skuteczna że doprowadziła po 40 minutach gry do dogrywki. W dodatkowym czasie gry więcej zimnej gry zachowali gospodarze i to oni zainkasowali kolejne jakże ważne dwa punkty. AZS jest w tej chwili na 9 miejscu  z dorobkiem 33 „oczek” i całkiem realnymi szansami na awans do najlepszej ósemki, jednakże przed koszalińskim zespołem bardzo ciężkie trzy spotkania!

Z jakimi przeciwnikami zagrają jeszcze zawodnicy AZS-u Koszalin:

18 marca: Stal Ostrów – AZS
25 marca: AZS – Noteć Inowrocłąw
1 kwietnia: Anwil Włocławek – AZS
8 kwietnia: AZS – Śląsk Wrocław

AZS Gaz Ziemny Koszalin – Kotwica Koszalin ( 28-26, 28-27, 24-34, 32-25. d- 9-6) 121-118

Punkty:
AZS: Gray 29, Bradford 27, Sporar 21, Thompson 18, Radwan 14, Kowalczuk 9, Witos 3.

Kotwica: Arabas 26, Hamilton 25, Juszczak 15, Wichniarz 15, Sidor 14, Mrożek 9, Djurić 7, Kikowski 7.