Agnieszka Radwańska żegna się z turniejem!

2013-01-22

Agnieszka Radwańska w ćwierćfinale tegorocznego Australian Open przegrała z Na Li 5:7, 3:6 i tym samym pożegnała się z turniejem. W półfinale Chinka zagra z Marią Szarapową.

Na początku stycznia w turnieju na kortach twardych w Sydney Polka wygrała z Chinką 6:3, 6:4. Niestety w Wielkim Szlemie nie udało jej się tego powtórzyć. W pierwszym secie oglądaliśmy zaciętą walkę obu zawodniczek i wiele przełamań swoich serwisów. Radwańska nawet prowadziła 5:4 i miała swoje podanie, jednak po raz kolejny dała sobie odebrać gema serwisowego. W tym secie krakowiance nie udało się już wywalczyc więcej gemów i przegrała go wynikiem 5:7.

Druga partia zaczęła się dla Polki obiecująco. Łatwo wygrała pierwsze dwa gemy, jednak Na Li się obudziła i zaczęła gonić wynik. Gdy zrównała się gemami z Radwańską, zaczęła biec prosto do mety. Napotkała jedną przeszkodę, gdy przy stanie 5:2 pozwoliła "Isi" wygrać jej gema serwisowego.

W półfinale obok Na Li zobaczymy Marię Szarapową. Rosjanka po raz kolejny z łatwością wygrała swój mecz. Tym razem do domu odesłała swoją rodaczkę Jekaterinę Makarową. Pozwoliła jej zdobyć jedynie cztery gemy. Spotkanie trwało trochę ponad godzinę i zakończyło się wynikiem 6:2, 6:2.

Wszysycy eksperci głowili się, czy Novak Djoković wytrzyma trudy spotkania z Tomaszem Berdychem po morderczym meczu ze Stanislasem Wawrinką. Serb, jak na lidera światowego rankingu ATP przystało, wyszedł zwycięsko z pojedynku z Czechem. Stracił co prawda jednego seta, lecz pozostałe wygrał zdecydowanie. Ostateczny wynik to 6:1, 4:6, 6:1, 6:4.

Drugim półfinalistą został David Ferrer, który w emocjonującym spotkaniu wygrał 4:6, 4:6, 7:5, 7:6 (7-4), 6:2 ze swoim rodakiem Nicolasem Almagro. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Almagro popełnił sporo niewymuszonych błędów, ale obaj mieli na swoim koncie bardzo dużo kończących uderzeń, dzięki czemu mecz był przyjemny dla oka.