Akademickie MŚ w karate za nami

2008-07-14

W dniach 11-13.07.2008 we Wrocławiu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Świata w Karate WKF. W zawodach wystartowało blisko tysiąc zawodniczek i zawodników z 50. krajów całego świata. W klasyfikacji medalowej prowadzi ekipa z Japonii, która w znaczny sposób zdystansowała inne kraje świata.

Reprezentacja Polski wywalczyła dwa srebrne medale w kata drużynowym kobiet i tylko jeden indywidualnie. Zdobył go szczecinianin Szymon Grzywacz z klubu Bodaikan Szczecin, student Uniwersytetu Szczecińskiego, który wystartował w wadze -65 kg.

W pięknym stylu i w bardzo emocjonujących pojedynkach pokonał min. zawodnika Francji, Azerbejdżanu, Rosji, Kazachstanu, Słowacji oraz Mistrza Europy Turka - Selcuk Aksu. Poległ w walce finałowej z Hiszpanem, tym samym uzyskując tytuł Akademickiego Wicemistrza Świata i zajmując 2 miejsce na pudle.

Jest to drugi medal w historii polskiego karate wywalczony indywidualnie na AMŚ.

Szymon Grzywacz jest prowadzony od 7 roku życia przez trenera Piotra Juszczaka z klubu Bodaikan. Rok rocznie, od kilku lat zdobywa tytuł Mistrza Polski Karate WKF.

Zawodnik ma szansę na wyjazd w listopadzie tego roku do Tokio na Mistrzostwa Świata w Karate WKF.