Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Akademickie Mistrzostwa Świata uroczyście otwarte!

2014-07-09

8 lipca Jelenia Góra została stolicą akademickiego kolarstwa górskiego. Właśnie wtedy na tamtejszym rynku odbyło się uroczyste otwarcie Akademickich Mistrzostw Świata w Kolarstwie Górskim i Szosowym.

Oficjalne rozpoczęcie mistrzostw otworzyła parada studentów reprezentujących 21 krajów uczerstniczących w zawodach. W kolorowym pochodzie wzięli udział studenci m.in. z Chińskiego Tajpej, Meksyku, Japonii, Finlandii, Irlandii i Turcji. W obecności polskich władz sportu studenckiego oraz mieszkańców Jeleniej Góry otwarcia w dokonali wiceprezydent miasta Jerzy Łużniak, marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski, przewodniczący komitetu organizacyjnego mistrzostw Maciej Pawłowski oraz członkini Komitetu Wykonawczego Międzynarodowej Federacji Sportu Akademickiego Rosaura Mendez Gamboa. Wszyscy podkreślali duże związki Dolnego Śląska z kolarstwem, chociażby poprzez osobę Mai Włoszczowskiej, srebrnej medalistki igrzysk olimpijskich w Pekinie. Związana z Jelenią Górą zawodniczka objęła oficjalny patronat nad zawodami i jest autorką trasy MTB.

W mistrzostwach weźmie udział ponad 150 studentów. Akademickie Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Górskim i Szosowym odbywają się po raz piąty. W poprzednich, rozegranych w 2008 r. w holenderskim Nijmegen, bezkonkurencyjni okazali się gospodarze, którzy zgarnęli siedem medali. Czy podobnie zdarzy się w czasie tegorocznych mistrzostw przekonamy się już w najbliższych dniach.

 Pierwsze zawody – Indywidualna Jazda na Czas

Już w środę czekają nas pierwsze sportowe emocje podczas AMŚ w Jeleniej Górze – indywidualna jazda na czas. Uczestnicy zawodów (zarówno kobiety, jak i mężczyźni) pokonają trasę o długości 24,8 km. Kolarze wystartują ze startu zlokalizowanego na ulicy Podgórzyńskiej. Po pokonaniu czterech kilometrów wjadą na 14 kilometrową rundę, która rozpocznie się podjazdem pod górę w okolicach Sosnówki. Następnie zawodnicy wrócą na ulicą Podgórzyńską. Meta zlokalizowana będzie na ulicy Cervi.

Polskę na jutrzejszych zawodach reprezentować będą: Adrian Kucharek i Emanuel Piaskowy wśród mężczyzn oraz Monika Brzeźna i Martyna Klekot wśród kobiet.

Harmonogram mistrzostw:

9 lipca (środa) - kolarstwo szosowe – wyścig indywidualny na czas– Jelenia Góra-Podgórzyn-Sosnówka – Podgórzyn – Jelenia Góra

10 lipca (czwartek) - kolarstwo szosowe – wyścig ze startu wspólnego – Jelenia Góra –Podgórzyn – Sosnówka – Borowice – Podgórzyn (rundy) – meta Jelenia Góra

12 lipca (sobota) - kolarstwo górskie (XCO) – wyścig indywidualny na czas – Park Paulinum

13 lipca (niedziela) - kolarstwo górskie (XCO) – wyścig ze startu wspólnego – Park Paulinum

Ponadto w sobotę 12 lipca odbędzie się wyścig dodatkowy „Jelenia Góra MTB Race”, którego regulami dostępny jest na www.Cycling2014.com. Przewidziane nagrody to 3000 zł w gotówce + nagrody rzeczowe o łącznej wartości 6000 zł. Start w wyścigu jest bezpłatny.

Mamy też dobrą wiadomość dla wszystkich kibiców kolarstwa, którzy nie będą mogli przyjechać do Jeleniej Góry. Dzięki wsparciu Sponsorów Głównych imprezy będzie można obejrzeć transmisję na żywo z niedzielnego wyścigu cross-country (13.07.). Zapraszamy na  www.live.cycling2014.com

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama