Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Akrobatyczny lot po koronę

2011-08-31

Dokładnie sto lat po tym, jak rosyjski architekt Leonid Sherwood rozpoczął jego budowę, Jaskółcze Gniazdo staje się miejscem ostatecznej rozgrywki trzeciego sezonu Red Bull Cliff Diving. Bogato zdobiony zamek w pobliżu Jałty na krymskim wybrzeżu w południowej części Ukrainy jest idealnym tłem dla koronacji tegorocznego mistrza. Gary Hunt z Anglii drugi rok z rzędu sięgnie po zaszczytny tytuł w świecie cliff divingu. Walka o pierwsze sześć miejsc jest nadal zacięta. Sześciu najwyżej sklasyfikowanych zawodników automatycznie awansuje do kolejnego sezonu!

“Teraz mogę jechać do Jałty i się dobrze bawić” - oświadczył Gary Hunt po szóstym przystanku w Boston Harbour, gdzie czwartym zwycięstwem z rzędu zapewnił sobie już drugi tytuł mistrza Światowej Serii. Mistrz jest zrelaksowany, ale reszta dalej toczy bój o miejsca w upragnionej szóstce. Został tylko jedne konkurs. Dwóch zawodników - Cyrille Oumedjkane (FRA) i Alain Kohl (LUX) – znajduje się ex aequo na piątym miejscu (45 pkt), wciąż wracający do formy Kolumbijczyk Orlando Duque jest siódmy (40 pkt), a Amerykanin Kent De Mond, po mocnym trzecim miejscu na zawodach w ojczyźnie, ma tylko 10 punktów mniej niż zawodnicy na pozycji piątej. O trzecie miejsce także toczy się zacięta walka; tylko pięć punktów dzieli Slavę Polyeshchuka z Ukrainy od ukończenia rywalizacji na podium, a Michal Navratil (CZE) będzie musiał utrzymać wysoki poziom, by zachować swą obecną trzecią pozycję. Zwycięstwo warte jest 20 punktów, a czwarte miejsce 11 – ukraińscy fani divingu mogą liczyć na emocjonujący finał.

Morze Czarne będzie także świadkiem powrotu Steve'a Blacka. Australijski weteran divingu, który w każdej z poprzednich edycji Światowej Serii był szósty, nabawił się kontuzji na początku roku i musiał się wycofać z rywalizacji. Dzięki dzikiej karcie podczas finału sezonu „Tańczący Krokoldyl Dundee” znów stanie na 27-metrowej divingowej scenie.

Podobnie jak w zeszłym roku - najsłabsza szóstka będzie musiała w przyszłym roku wziąć udział w kwalifikacjach i rywalizować z nowymi talentami, by zdobyć przepustkę do kolejnego sezonu i startować ze światową elitą high divingu.

Podczas finału Światowej Serii Red Bull Cliff Diving w składzie sędziowskim zasiądą: Claudia de Miro, Renata Rosi, Sary Massenz i Kena Grove'a oraz amerykańska legenda divingu Greg Louganis, czterokrotny złoty medalista olimpijski.   

Górujący nad przylądkiem Aj-Todor zamek Jaskółcze Gniazdo zlokalizowany jest na 40-metrowym klifie Aurora nad Morzem Czarnym. Ten długi na 20 metrów i szeroki na 10 metrów budynek stał się jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych na Krymie. Jaskółcze Gniazdo pojawiło się także w kilku sowieckich filmach oraz odegrało epizod w filmie z Jackiem Chanem.Ostateczne starcie Światowej Serii Red Bull Cliff Diving będzie transmitowane na żywo w internetowej telewizji na www.redbull.tv.

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama