Anglia pokonała Ukrainę. Fatalny błąd sędziego

2012-06-09

Anglicy pokonali w Doniecku Ukraińców 1:0 i tym samym kolejnym gospodarz EURO pożegnał się z imprezą. Ukraina może jednak czuć się skrzywdzona.

Jakże w innym stylu w przeciwieństwie do Polaków odpadają z EURO Ukraińcy.Piłkarze Olega Błochina wyszli na spotkanie z Anglią z wielką wolą zwycięstwa i naprawdę niewiele brakowało, aby udało im się w tym meczu zdobyć konieczne dla nich trzy punkty. W pierwszej połowie Ukraińcy przycisnęli, ale zabrakło im szczęścia. W drugiej połowie ich pech był jednak po prostu gigantyczny.

Zaczęło się w 48. minucie, kiedy centra Stevena Gerrarda odbiła się od dwóch obrońców gospodarzy i zmyliła kompletnie zdezorientowanego Andrija Piatowa, który nie zdołał złapać piłki. Wayne Rooney miał już do dopełnienia zwykłą formalność i głową skierował głowę do pustej bramki. W 62. minucie doszło do najbardziej kontorwersyjnej akcji całych mistrzostw, gdy Marko Dević (co prawda po spalonym) wyszedł sam na sam z Joe Hartem. Angielski bramkarz zdołał odbić piłkę, jednak ta zmierzała w kierunku bramki, skąd wślizgiem ostatniej chwili wybił ją John Terry. Telewizyjne powtórki pokazały jednak wyraźnie, że piłka przekroczyła linię bramkową całym swoim obwodem. Co robiłi gdzie wówczas był sędzia bramkowy? Tego nie wie chyba nikt. Pomimo prób Konoplanki, Jarmołenki i wprowadzonego po przerwie Szewczenki wyniku nie udało się już zmienić. Ukraina odpada, a Anglia, choć bardzo osłabiona przed turniejem, dość niespodziewanie wygrałą grupę D.

ANGLIA - UKRAINA 1:0 (0:0)

1:0 - Wayne Rooney (48.)

ANGLIA: 1. Joe Hart - 2. Glen Johnson, 3. Ashley Cole Ż, 6. John Terry, 15. Joleon Lescott - 4. Steven Gerrard Ż, 11. Ashley Young, 16. James Milner (70. 7. Theo Walcott), 17. Scott Parker - 10. Wayne Rooney (87. 20. Alex Oxlade-Chamberlain), 22. Danny Welbeck (82. 9. Andy Carroll).

UKRAINA: 12. Andrij Piatow - 2. Jewhen Selin, 3. Jewhen Chaczeridi, 9. Ołeh Husiew, 20. Jarosław Rakitski Ż - 4. Anatolij Tymoszczuk, 6. Denys Harmasz (78. 18. Andrij Nazarenko), 11. Andrij Jarmołenko, 19. Jewhen Konoplanka - 15. Artiom Miłewski (77. 21. Bohdan Butko), 22. Marko Dević (70. 7. Andrij Szewczenko Ż).

Gracz meczu: Steven Gerrard (Anglia)

Sędzia: Viktor Kassai (Węgry)

Widzów: 48 700