Anglia w finale Drużynowego Pucharu Świata na żużlu

2007-07-17

Wielka Brytania zwyciężyła w drugim turnieju półfinałowym Drużynowego Pucharu Świata na żużlu. Angielscy zawodnicy zapewnili sobie awans do finału. W barażach o miejsce w finale pojadą Szwecja i Rosja.

Zawody rozegrano na torze w angielskim Coventry. Gospodarze świetnie wykorzystali atut własnego toru i zdecydowanie wygrali zawody. Nad drugą w kolejności Szwecją Brytyjczycy mieli aż 15 punktów przewagi! Najlepszym żużlowcem Wlk. Brytanii był Scott Nicholls, zdobywca 15 punktów. Popularny "Scottie" nie przegrał żadnego ze swoich wyścigów. Warto dodać, że każdy angielski zawodnik zdobył co najmniej 10 punktów. Brytyjczycy byli więc silni zarówno indywidualnie, jak i jako zespół. Nic dziwnego, że wygrali tak zdecydowanie.

Drugie miejsce w półfinale w Coventry zajęli Szwedzi. W skandynawskiej ekipie na wysokim poziomie pojechali jednak tylko Jonas Davidsson (16 pkt.) i Frederik Lindgren (12). Pozostali szwedzcy żużlowcy spisali się poniżej swoich możliwości. Być może jazda na pół gwizdka była jednak celową strategią Szwedów. I tak mogli być pewni miejsca w barażach, a pokonać Brytyjczyków byłoby bardzo trudno. Więc zapewne Szwedzi nie chcieli "zdzierać" silników.

Trzecie miejsce, również dające miejsce w barażach o finał, zajęli Rosjanie (26 pkt.). Na ostatnim miejscu w Coventry uplasowali się zaś Amerykanie, którzy pojechali fatalnie. Za komentarz powinno wystarczyć, że jeden Greg Hancock zdobył 14 z 19 punktów całego zespołu.

Baraże o finał Drużynowego Pucharu Świata odbędą się 19 lipca w Lesznie. Szwecja zmierzy się w nich z Australią, a Polska pojedzie z Rosją. Pewne miejsce w finale mają zaś Duńczycy i Anglicy.